Eiropas centriski-labējie lemj par «lokomotīvi» EP vēlēšanām

Eiropas Tautas Partijas līdera kandidāti Manfreds Vēbers (pa kreisi) un Aleksandrs Stubs

Eiropas Parlamenta (EP) lielākais politiskais spēks Eiropas Tautas partija ceturtdien, 8.novembrī, izvēlas savu līderi, kurš pēc EP vēlēšanām 2019.gada pavasarī varētu kļūt par nopietnu pretendentu, lai stātos Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā.

Kā ceturtdien vēsta britu ziņu portāls The Guardian, sanāksmē, kur vienkopus sanāk 700 delegāti no ES dalībvalstu centriski labējām partijām, galvenais mērķis ir izvēlēties līderi starp diviem kandidātiem.

Kā spēcīgākais kandidāts tiek vērtēts vācietis Manfreds Vēbers (Manfred Weber), kurš EP ir Eiropas Tautas Partijas frakcijas vadītājs. Savā politiskajā kampaņā viņš ir saņēmis Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) atbalstu, un pozicionējas kā tādu Eiropas vērtību aizstāvis, ko «iedvesmojušas mūsu kristīgās saknes».

Viņa sāncensis ir bijušais Somijas premjerministrs Aleksandrs Stubs (Alexander Stubb). Somijas pārstāvis ir ekonomikas speciālists un poliglots, kurš brīvajā laikā piedalās garas distances triatlona sacensībās. Tajās, bez pārtraukuma peldus, skriešus un braucot ar divriteni, ir jāpārvar kopumā 226 kilometrus liels attālums.

Ja nākampavasar EP vēlēšanās Eiropas Tautas Partijai izdosies uzvarēt līdzīgi kā tas noticis 2014.gada vēlēšanās, partijas līderis būs galvenais pretendents uz to, lai ES izpildvaras galvgalī stātos luksemburgieša Žana Kloda Junkera (Jean-Claude Juncker) vietā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas