Eiropas komisāre: Eirozonai jākļūst par federālu valsti

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietniece un komisāre Vivjēna Redinga (Viviane Reding)

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietniece Vivjēna Redinga (Viviane Reding) sacījusi, ka eirozonai jākļūst par federālu valsti un ka pilnvaras, kas pēckrīzes laikā piešķirtas Eiropas Komisijai, ir būtisks solis šajā virzienā.

Redinga, kura EK ir arī tieslietu, pamatbrīvību un pilsonības lietu komisāre, 17.februārī šādi izteikusies, uzstājoties ar runu Kembridžas Universitātē Lielbritānijā. Luksemburgiete pēdējās nedēļas laikā jau otro reizi apmeklē Lielbritāniju, lai mudinātu to nepamest Eiropas Savienību.

Tomēr viņas izteikumiem britu sabiedrībā varētu būt tieši pretējs iespaids. Open Europe – Londonas politisko pētījumu centrs, kas noskaņots pret dalībvalstu ciešāku saplūšanu – ironiski pieļāvis, ka komisāre ir Lielbritānijas Neatkarības partijas (UKIP) veiksmīgākais «jauno locekļu vervētājs».

UKIP Britu salās vada kampaņu par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības.

Redinga sacījusi: «Pēc manām personīgajām domām, eirozonai būtu jākļūst par Eiropas Savienotajām Valstīm. Līdzīgi kā Vinstons Čērčils (Winston Churchill), es uzskatu, ka Lielbritānija tajās neietilps, taču Lielbritānijai arī turpmāk jābūt ciešam federatīvās eirozonas sabiedrotajam, ar ko tai būs vienots tirgus, vienota tirdzniecības politika un, cerams, arī plāni drošības jomā».

Eiropas Komisijas jaunās pilnvaras izskatīt valstu budžetus un ieceri izveidot banku savienību komisāre vērtē kā pārsteidzošu soli federalizācijas virzienā. Viņa sacījusi: «Vēl pirms pāris gadiem neviens nevarēja iedomāties, ka dalībvalstis būtu gatavas tādā mērā atteikties no suverenitātes».

Ref: 111.111.103.783

Saistītie raksti

4 KOMENTĀRI

  1. Pasaule sāk dalīties grupās. ASV, ES, Krievija un Tālo Austrumu valstis. Negribu būt kautkāds sazvērestību teoriju kalējs, bet tomēr – aizdomīgi.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas