Eiropas Komisija aizņemsies 80 miljardus eiro atlabšanas fonda finansēšanai

Eiropas Komisija 2021.gada gaitā aizņemsies ap 80 miljardus eiro, izdodot ilgtermiņa parādzīmes, lai finansētu ES ekonomikas atveseļošanu pēc pandēmijas, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Otrdien, 1.jūnijā, ES izpildvara paziņoja, ka aizņemšanās tiks sākta jūnijā un ka to papildinās īstermiņa ES obligācijas, arī tās – vairāku desmitu miljardu eiro apmērā.

«Komisija gada otrajā pusē spēs finansēt visas plānotās dotācijas un aizdevumus dalībvalstīm Atveseļošanas un noturības mehānisma ietvaros, kā arī segt to ES politisko virzienu vajadzības, kas saņem finansējumu no Nākamās paaudzes ES [programmas – BNN]» paziņojumā norādījusi ES izpildvara.

Lasiet arī: Latvija iesniedz Atveseļošanas fonda plānu EK; nauda paredzēta ceļu labošanai un tiesnešu izglītošanai

Šī nauda ir pirmā daļa no ES vēsturiski nozīmīgās finanšu programmas 800 miljardu eiro apmērā, ko paredzēts izdalīt visām 27 bloka dalībvalstīm dotāciju un aizdevumu veidā. Lai saņemtu šos grantus un aizņēmumus no Eiropas Komisijas, katras valsts valdībai ir jāiesniedz Eiropas Komisijai reformu un investīciju plāns, koncentrējoties uz klimata piesārņojuma mazināšanu ekonomikā, digitālo pakalpojumu un produktu izstrādi, kā arī lai uzlabotu valstu noturību pret iespējamām citām veselības aprūpes krīzēm nākotnē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas