Eiropas Komisija saskaņo 160 miljonu eiro apjomīgo Latvijas garantiju programmu eksportējošiem uzņēmumiem

Eiropas Komisija (EK) saskaņojusi 160 miljonu eiro apjomīgo Latvijas garantiju programmu COVID-19 krīzes skartajiem eksportējošiem uzņēmumiem, informē EK pārstāvniecībā Latvijā.

Šis atbalsta pasākums tika apstiprināts saskaņā ar pagaidu regulējumu valsts atbalsta pasākumiem.

Atbalsts izpaužas kā valsts garantijas aizdevumiem un būs pieejams vidējiem un lieliem uzņēmumiem, kuriem eksports veido vairāk nekā 30% no gada apgrozījuma. Programmas mērķis ir ierobežot risku, kas saistīts ar aizdevumu izsniegšanu eksporta uzņēmumiem, kuri izjūt COVID-19 uzliesmojuma ekonomisko ietekmi, tādējādi palīdzot tiem turpināt darbību un veikt investīcijas, kas vajadzīgas to konkurētspējas saglabāšanai pēc uzliesmojuma.

EK konstatēja, ka Latvijas programma atbilst Eiropas Savienības pagaidu regulējuma nosacījumiem.

«Pirmkārt, tā ir ierobežota laikā. Otrkārt, tā nosaka adekvātu garantiju atlīdzības līmeni. Treškārt, atbalstīto aizdevumu apmērs nav lielāks par summu, kas nepieciešama, lai segtu saņēmēju likviditātes vajadzības, kuras radījis COVID-19 uzliesmojums. Ceturtkārt, programma ierobežo risku, ko uzņemas valsts, līdz ne vairāk kā 90%. Piektkārt, tā ietver atbilstīgus drošības pasākumus, kas nodrošina, ka šo atbalstu bankas efektīvi novirza saņēmējiem, kuriem tas nepieciešams,» skaidroja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Komisija secināja, ka pasākums ir vajadzīgs, piemērots un samērīgs, lai novērstu nopietnus traucējumus Latvijas ekonomikā atbilstoši Līguma par ES darbību un ES pagaidu regulējuma nosacījumiem. Pamatojoties uz to, EK apstiprināja pasākuma atbilstību ES valsts atbalsta noteikumiem. 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas