Eiropas Komisija zaudē tiesā par Apple 13 miljardu eiro nodokļu parādu

ES Vispārējā tiesa ir atcēlusi Eiropas Komisijas (EK) lēmumu pret Apple, ar ko amerikāņu datortehnoloģiju uzņēmumam tika uzdots samaksāt tā ES mītnes valstij Īrijai 13 miljardus eiro nesamaksātu nodokļu, vēsta vācu sabiedriskais medijs DW.

Trešdien, 15.jūlijā, ES otrā augstākā tiesa piekritusi Apple un Īrijas valdības kopīgi iesniegtai apelācijas sūdzībai pret EK 2016.gada lēmumu, kur ES izpildvaras iestāde Īrijas rīcībā saskatīja selektīvu nodokļu regulējumu, ar ko ASV uzņēmumam, EK ieskatā, bijušas piešķirtas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem.

Lasiet arī: Apple, Tesla iesūdzēti tiesā par kobalta ieguves nāves gadījumiem Kongo

«Komisija kļūdījās, kad paziņoja, ka uzņēmumiem Apple Sales International (ASI) un Apple Operations Europe (AOE) ir piešķirtas selektīvas ekonomiskas priekšrocības un līdz ar to valsts atbalsts,» paziņojumā presei norādījusi ES Vispārējā tiesa, atzīstot, ka Apple nav jātmaksā ievērojamā summa.

EK nu ir divi mēneši, lai pārsūdzētu nolēmumu bloka augstākajā tiesas iestādē ES Tiesā. EK neatļautu valsts atbalstu iepriekš saskatījusi arī citu ASV lielo uzņēmumu, piemēram, Amazon, Starbucks un McDonald’s darbībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas