Eiropas lidmašīnu ražotājs Airbus atlaidīs 15 000 darbinieku

Eiropas valstu aviācijas kopuzņēmums Airbus paziņojis par plāniem likvidēt 15 000 darbavietas, skaidrojot, ka jaunā koronavīrusa pandēmija ir izraisījusi līdz šim lielākās grūtības uzņēmuma 20 gadus ilgajā vēsturē, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Uzņēmumam ir ražotnes virknē Rietumeiropas valstu, kur tiek izgatavotas pasažieru pārvadājumu lidmašīnas, kā arī helikopteri, militārie lidaparāti un kosmosa sistēmas. Uzņēmumam kopumā ir 135 000 darbinieku.

«Airbus saskaras ar lielākajām grūtībām, kādas līdz šim šajā nozarē ir pieredzētas,»

pavēstījis uzņēmuma izpilddirektors Gijoms Faurī (Guillaume Faury). «Patlaban mums ir jānodrošina, ka varēsim saglabāt mūsu uzņēmumu un iziet no krīzes kā veselīgs pasaules aviācijas rūpniecības līderis, kas būs pielāgojies tiem lielajiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras mūsu klienti.»

Visvairāk – 5 100 – darbavietu plānots likvidēt Vācijā. Francijā gaidāma darbavietu samazināšana par 5 000, Spānijā par 900 un Lielbritānijā par 1 700. Airbus lielākais konkurents, ASV uzņēmums Boeing aprīlī paziņoja par 16 000 darbinieku atlaišanu, raksta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas