Eiropas lietu komisija atbalsta bezvīzu režīma ieviešanu starp ES un Turciju

Saeimas Eiropas lietu komisija trešdien, 18.maijā, apstiprināja Latvijas nacionālo pozīciju, kurā pausts atbalsts bezvīzu režīma ieviešanai starp Eiropas Savienību (ES) un Turciju. Latvijas nostājā uzsvērts – no vīzu prasības ieceļošanai ES jāatbrīvo tikai tie Turcijas pilsoņi, kuriem ir ES standartiem atbilstoša biometriskā pase.

Tāpat komisija apstiprināja arī Latvijas pozīciju par bezvīzu režīma apturēšanas mehānisma stiprināšanu. Bezvīzu režīma apturēšanas mehānisms paredz iespēju, pieaugot nelegālās imigrācijas plūsmām no kādas konkrētas valsts, apturēt bezvīzu režīmu ar šo valsti, informē Saeimas Preses dienests.

Lai ieviestu bezvīzu režīmu, Turcijai tika izvirzīti 72 nosacījumi, kuri jāizpilda līdz šī gada jūnija beigām. Patlaban Turcija nav izpildījusi septiņus, tostarp prasību par atbilstošām biometriskām pasēm. Bezvīzu režīma ieviešana ļautu Turcijas pilsoņiem, kas ir biometrisko pasu turētāji, ieceļot ES uz laiku līdz 90 dienām. ES un Turcijas vienošanās paredz bezvīzu režīma noteikšanu vēlākais līdz šī gada jūnija beigām.

Komisijas sēdē Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa deputātus informēja, ka viena no prasībām Turcijai bezvīzu režīma ieviešanai bija vienošanās par nelegālās imigrācijas plūsmas no Turcijas apturēšanu ievērošana, proti, Turcijai jāuzņem atpakaļ nelegālie imigranti, kas no tās teritorijas ieceļojuši ES. Līdz ar vienošanās noslēgšanu nelegālo migrantu plūsma no Turcijas uz ES ir nozīmīgi samazinājusies, apliecināja Siliņa.

ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksme, kurā plānota viedokļu apmaiņa par vīzu liberalizācijas jautājumiem, tostarp attiecībā uz Turciju, paredzēta 20.maijā.

Ref: 102.000.102.12732

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas