Eiropas Padome satraukta par Maķedonijas izturēšanos pret migrantiem

Cilvēktiesību un likuma varas veicināšans organizācija Eiropas Padome 11.maijā piedāvājusi palīdzēt apmācīt Maķedonijas policiju un robežsargus saistībā ar ziņām, ka tie attur migrantus no iekļūšanas valstī, lietojot neatļautas metodes.

Ziņu aģentūra AFP vēsta, ka uz robežas ar Grieķiju policija un robežsargi, cenšoties atspiest atpakaļ migrantus, kuri masveidā mēģinājuši iekļūt Maķedonijā, lietojuši asaru gāzi un trokšņa granātas. Nevalstiskas organizācijas arī ziņojušas, ka robežas apsargāšanā lietotas arī gumijas lodes, bet Maķedonijas valdība to noliedz.

Eiropas Padomes īpašais pārstāvis migrācijas un bēgļu lietās Tomass Bočeks (Tomas Boček) 11.maijā publiskotā pētījumā paudis satraukumu par «ziņām par sliktu apiešanos [ar migrantiem] no policistu puses, kuri izvietoti gar Maķedonijas robežu».

Jau vēstīts, ka Grieķijā telšu pilsētiņās pie Maķedonijas robežas mitinās vairāki tūkstoši migrantu, kuri, bēgot no kara, vajāšanas vai nabadzības Tuvo Austrumu un Āzijas valstīs, «iestrēguši» Grieķijā pēc tam, kad Maķedonija un citas Balkānu valstis slēgušas tiem ceļu uz ziemeļiem.

Ref: 111.111.103.3482

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas