Eiropas Parlamenta vēlēšanās astoņās valstīs piedalīsies pārnacionālā partija Volt

Beļģijā, Bulgārijā, Vācijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Spānijā un Apvienotajā Karalistē Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalīsies Eiropas mēroga partija Volt, informēja kustības pārstāvji Latvijā.

Partijai būs vairāk nekā 150 kandidāti, no kuriem jaunākais ir 17 gadus vecā Bibī Vielinga (Bibi Wieling) no Amsterdamas un vecākā – 72 gadus vecā Krasimira Gerginova (Krasimira Gerginova) no Sofijas.

Partijas pārstāvji norāda, ka būdama pirmie, kas startēs ar to pašu programmu tik daudzās valstīs, viņi tiecas pavērt ceļu patiesi eiropeiskai politiskai telpai.

«Patiesi demokrātiska Eiropa prasa patiesas Eiropas politiskās partijas,» sacīja Volt dibinātājs un prezidents Andrea Venzons (Andrea Venzon). «Mūsu kampaņa parāda, ka tas vairs nav tikai sapnis.»

Volt piedāvātie kandidāti tiek startē nacionālās kampaņās dažādās Eiropas valstīs, jo starpvalstu saraksti nav atļauti Eiropas vēlēšanu likumā. Astoņu ES dalībvalstu partijas rīkos kampaņu ar vienu un to pašu programmu – Amsterdamas deklarāciju.

Starp citiem mērķiem Volt cenšas pārliecināties, ka lielie uzņēmumi veicina sabiedrības labklājību, nosakot 15% uzņēmumu ienākuma nodokli visā Eiropas Savienībā. Politiskā spēka mērķis ir cīnīties pret bezdarbu ar Eiropas darba aģentūras starpniecību un videi draudzīgiem ieguldījumiem mazāk attīstītos reģionos. Volt arī cenšas cīnīties pret globālo sasilšanu, ieviešot Eiropas oglekļa nodokli.

Volt pārstāvji norāda, ka citu valstu noteikumi apgrūtinājuši konkurēšanu ar jau dibinātām partijām. Itālijas vēlēšanu likums noteica 150 000 parakstu vākšanu ar minimāliem daudzumiem nepieciešamiem dažādos reģionos, savukārt Dānijai bija vajadzīgs 71 000 parakstu, kas atbilst vairāk nekā 1% no kopējā iedzīvotāju skaita. Francija pieprasīja Volt, ko galvenokārt finansē dalības maksas un kopfinansējums, izdrukāt savas balsis par aptuveni 800 000 eiro.

Kopš dibināšanas 2017.gada martā Volt ir piesaistījis vairāk nekā 25 000 atbalstītāju visā Eiropā.

Pēc Eiropas balsojuma maijā partija plāno konkurēt nacionālajās, reģionālajās un pašvaldību vēlēšanās visā Eiropā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas