Eiropas Parlaments aicina noteikt sankcijas pret Turciju saistībā ar iebrukumu Sīrijā

Sēras par kaujās ar Turciju kritušajiem Sīrijas Demokrātisko spēku kareivjiem.

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien, 24.oktobrī, pieņēmis rezolūciju, kurā asi nosodīta Turcijas vienpusējā militārā darbība Sirijā un kurā Eiropas Savienība (ES) mudināta noteikt sankcijas pret Turcju, informē EP pārstāvis Jānis Krastiņš.

EP deputāti uzsver, ka Turcijas militārā iejaukšanās Sīrijas ziemeļaustrumos ir smags starptautisko tiesību pārkāpums, kas apdraud visa reģiona stabilitāti un drošību, un aicina Turciju nekavējoties izvest armiju no Sīrijas teritorijas.

EP aicina Eiropadomi ieviest virkni mērķtiecīgu sankciju un vīzu aizliegumus Turcijas amatpersonām, kuras ir atbildīgas par cilvēktiesību pārkāpumiem tās pašreizējās militārās iejaukšanās laikā, kā arī aicina apsvērt iespēju pieņemt atbilstīgus un mērķtiecīgus ekonomiskus pasākumus pret Turciju, un apsvērt iespēju atcelt ievedmuitas atvieglojumus Turcijas lauksaimniecības produktiem un — kā galējo līdzekli — apturēt ES un Turcijas muitas savienības darbību.

Kopš Turcijas militārā iebrukuma ir gājuši bojā daudz civiliedzīvotāju un militārpersonu un saskaņā ar Apvienoto Nāciju organizācjas (ANO) informācijas avotiem pārvietoti vismaz 300 000 iedzīvotāji, tostarp 70 000 bērni. EP deputāti aicina Sīrijas ziemeļos izveidot ANO pārvaldītu «drošības zonu».

Deputāti uzskata par nepieņemamu, ka Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) izmanto bēgļus, lai šantažētu ES.

Parlaments stingri noraida Turcijas plānus izveidot Sīrijas ziemeļaustrumu pierobežā tā dēvēto «drošo zonu» un pauž bažas par to, ka ASV un Turcijas 17. oktobra vienošanos par pagaidu pamieru leģitimizē Turcijas okupāciju Sīrijas ziemeļaustrumos.

Vēl par šo tematu: Pēc Putina un Erdogana vienošanās ASV atceļ sankcijas Turcijai

Parlaments pauž solidaritāti ar kurdu tautu un visiem pārējiem reģiona iedzīvotājiem, uzsverot kurdu militāro spēku un jo īpaši sieviešu nozīmīgo ieguldījumu cīņā pret Daesh. EP pauž nopietnas bažas par ziņojumiem, ka Turcijas ofensīvas dēļ simtiem ISIS ieslodzīto bēg no nometnēm Sīrijas ziemeļos, palielinot ISIS teroristu grupu atdzimšanas risku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas