Atbalsta bezvīzu režīma ieviešanu ar Ukrainu

Ukrainas pilsoņi turpmāk būs atbrīvoti no vīzu režīma, lai ieceļotu un īslaicīgi uzturētos Eiropas Savienībā (ES), paredz Eiropas Parlamenta (EP) ceturtdien, 6.aprīlī, apstiprinātā iepriekš panāktā neformālā vienošanās ar ES Padomi (ES dalībvalstu ministriem).

Atbilstoši jaunajam likumam, ukraiņi – biometrisko pasu turētāji – varēs iekļūt ES un uzturēties 90 dienas jebkurā 180 dienu periodā, ja mērķis ir, piemēram, brīvdienas, radinieku vai draugu apciemojums, uzņēmējdarbība u.c., taču ne darbam, BNN vēsta EP pārstāvji. 

Atbrīvojums no vīzu režīma attiecas uz visām ES dalībvalstīm, izņemot Īriju un Lielbritāniju, kā arī Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju un Šveici.

Debašu laikā EP ziņotāja Marija Gabriela (Mariya Gabriel) norādīja, ka «Ukraina ir izpildījusi visus kritērijus, tādēļ vīzu režīms ir atceļams.» Viņa arī piebilda, ka «vīzu režīma atcelšana būs konkrēts vēstījums, ka Ukrainas ir nozīmīgs partneris ES un Austrumu Partnerībai».

Likumprojekts, ko EP atbalstīja ar 521 balsīm par, 75 pret un 36 atturoties, vēl ir oficiāli jāpieņem ES Padomei jeb ES dalībvalstu ministriem. Iespējams, tas stāsies spēkā jūnijā, 20 dienu laikā pēc publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī.

Pirms Ukrainas vīzu režīma atcelšanas Eiropas Savienība nostiprināja bezvīzu režīma apturēšanas mehānismu, lai ārkārtas gadījumos būtu vieglāk atjaunot vīzu režīmu.

Ref:224.000.103.858

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas