Eiropas Parlaments balso par fon der Leienas EK kabinetu

Jaunievēlētā EK priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena

Eiropas Parlaments trešdien, 27.novembrī, balso par Urzulas fon der Leienas (Ursula von der Leyen) kabinetu Eiropas Komisijā (EK). Balsojums notiek ar mēneša nokavēšanos.

Kā vēsta vācu raidsabiedrība Deutsche Welle, aizkavēšanos radījusi eiroparlamentāriešu vēlme nomanīt vairākus neatbilstoši kvalificētus vai reputācijas ziņā apšaubāmus kandidātus eirokomisāru amatiem.

Tas gan nav skāris Baltijas eirokomisāru kandidātus. Latvijas ekspemjeram Valdim Dombrovskim joprojām ir gaidāms priekšsēdētāja vietnieka amats ekonomikas jomā un igaunietei Kadri Simsonei (Kadri Simson) – enerģētikas portfelis.

Lietuvas pārstāvis Virgīnijs Sinkēvičs (Virginijus Sinkevičius), visticamāk, kļūs par gados visjaunāko (29) eirokomisāru un atbildēs par vides, okeānu un zivsaimniecības politiku.

Fon der Leiena nakšņos darbā

EK priekšsēdētāja fon der Leiena, kuru šovasar grūtās sarunās izvēlējušās Eiropas Savienības dalībvalstis un pēcāk amatā apstiprinājis Eiropas Parlaments, būs ne tikai pirmā sieviete augstajā amatā, bet arī apņēmusies taupīt iestādes līdzekļus neparastā veidā.

Lai ietaupītu tēriņus par dzīvesvietu un apsardzi, jaunā EK vadītāja plāno nakšņot savā birojā.

DW zina vēstīt, ka EK galvenajā ēkā Briselē jau iekārtota telpa nākamās priekšsēdētājas nakšņošanas un sadzīves vajadzībām. Tajā iebūvēta arī dušas telpa, raksta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas