Eiropas Parlaments pieņem rezolūciju par Google sadalīšanu

Eiropas Parlaments Strasbūrā ceturtdien, 27.novembrī, pieņēmis rezolūciju, ar ko tiek aicināts sadalīt amerikāņu informācijas tehnoloģiju uzņēmumu Google saistībā ar konkurenci kropļojošu tirgus praksi.

Rezolūcija, kurā uzņēmuma nosaukums gan nav minēts, vairāk uzskatāma par stingra viedokļa paušanu saistībā ar Eiropas Komisijas paspārnē notiekošo pretmonopola izmeklēšanu pret Google.

Rezolūcijā aicināts izveidot atsevišķu uzņēmumu, kas uztur Google interneta meklētājprogrammu, un vēl vienu uzņēmumu, kas uztur pārējos Google produktus. Pašreizējam vienotajam uzņēmumam tiek pārmests, ka meklētājprogrammā Google produkti tiek rādīti labvēlīgākā gaismā nekā citu interneta uzņēmumu produkti un citas meklētājprogrammas.

Kā vēsta Business Insider, Eiropas Parlamenta viedoklis varētu ietekmēt EK pretmonopola izmeklēšanas rezultātus. Ja Google nepiekāpsies EK prasībām mainīt pašreizējo tirgus praksi, par ko ilgstoši sūdzējušies konkurējoši Eiropas uzņēmumi, Google varētu tikt piespriests naudas sods vairāk nekā četru miljardu eiro apmērā.

Ref: 111.111.103.1981

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas