Eiropas Parlaments prasa apturēt suņu un kaķu nelikumīgu tirdzniecību

Lai aizsargātu dzīvnieku labturību, mājdzīvnieku īpašniekus un sabiedrības veselību, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina izstrādāt Eiropas Savienības (ES) rīcības plānu, lai izbeigtu nelikumīgu lolojumdzīvnieku tirdzniecību, BNN informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Tiek lēsts, ka ik mēnesi starp ES valstīm tiek tirgoti 46 000 suņu, un vairums no tiem ir nereģistrēti. Komerciālie selekcionāri ļaunprātīgi izmanto ES tiesību aktus par mājdzīvnieku pārvietošanu, kas attiecas vienīgi uz lolojumdzīvnieku nekomerciālu pārvietošanu, norāda Krastiņš.

Viņš ziņo, ka ar 607 balsīm «par», trim «pret» un 19 atturoties, EP deputāti trešdien, 12.februārī, pieņēma rezolūciju, kurā prasa pasākumus pret lolojumdzīvnieku nelikumīgu tirdzniecību, kas nodara dzīvniekiem ciešanas, izplata slimības un rada lielus ienākumus organizētajai starptautiskajai noziedzībai.

EP deputāti prasa obligātu ES sistēmu lolojumdzīvnieku reģistrēšanai un ES definīciju liela mēroga komerciālai audzēšanai, kas pazīstama kā «kucēnu fermas».

Tāpat tiek prasīts uzlabot tiesību aktu īstenošanu un piemērot stingrākas sankcijas un mudināt cilvēkus labāk adoptēt nevis pirkt lolojumdzīvniekus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas