Eiropas Parlaments protestē pret masu arestiem Baltkrievijā

Eiropas Parlaments (EP) nosoda «miermīlīgo protestētāju apspiešanu» masu demonstrācijās, kur piedalījušies tūkstošiem pilsoņu dažādās Baltkrievijas vietās.

EP ziņojumā teikts, ka EP deputāti īpaši uzsver Brīvības dienu Baltkrievijā, kas ir 25.martā, kur pulcējušies tūkstošiem cilvēku. Drošības iestādes vardarbīgi uzbrukuši protestētājiem un viņus piekāvuši, kā arī arestēja simtiem cilvēkus. Viņu vidū bijuši vietējie un ārvalstu žurnālisti, kas ziņojuši par notikušo.

Protesti bija vērsti pret Prezidenta Dekrēta pieņemšanu, ieviešot t.s. «sociālo parazītu nodokli», kas sodītu bezdarbniekus ar naudas sodiem un piespiedu darbu.

EP deputāti pauž bažas par nesenajiem notikumiem un «jaunu represiju vilni» Baltkrievijā, kas ietver vēršanos pret pilsoniskās sabiedrības organizācijām un opozīcijas pārstāvju preventīviem arestiem pirms protestiem. Viņi saredz skaidru nepieciešamību pēc plašāka demokratizācijas procesa valstī un prasa Baltkrievijas varasiestādes atbrīvot ikvienu, kas protestu laikā aizturēts, pārtraukt neatkarīgo plašsaziņas līdzekļu un pilsoniskās sabiedrības apspiešanu un atļaut sabiedriskajām organizācijām pilnībā funkcionēt, informē EP.

Parlaments atgādina, ka Eiropas Savienība (ES) 2016.gada februārī ir atcēlis vairumu ierobežojošo pasākumu Baltkrievijas amatpersonām kā labas gribas žestu, lai veicinātu Baltkrieviju uzlabot cilvēktiesības, demokrātiju un tiesiskumu, kā arī brīdina, ka gadījumā, ja neizdosies īstenot rūpīgu un objektīvu izmeklēšanu visās apsūdzībās, kas saistītas ar nesenajām demonstrācijām, ES var ieviest jaunus ierobežojumus.

Ref: 225.000.103.519

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas