Eiropas Savienības līderi apstiprina Brexit vienošanos

Eiropas Savienības (ES) 27 dalībvalstu līderi apstiprinājuši Brexit vienošanos.

ES līderi samitā ceturtdien, 17.oktobrī, apstiprinājuši izstāšanās vienošanos un rekomendāciju Eiropas Parlamentam to apstiprināt, teikts samita paziņojumā. Viņi arī apstiprinājuši to pavadošo politisko deklarāciju, kurā izteiktas kopīgas ambīcijas nākotnes attiecībās.

Ceturtdienas, 17.oktobra,  rītā ES līderiem pulcējoties Briselē uz kārtējo samitu, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) un Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons (Boris Johnson) paziņoja, ka beidzot panākta Brexit vienošanās.

«Mēs esam panākuši lielisku vienošanos, kas atdod kontroli pār mūsu valsti mūsu rokās,» mikroblogošanas vietnē Twitter pavēstīja Džonsons, mudinot Lielbritānijas parlamenta deputātus sestdien paredzētajā ārkārtas sēdē to atbalstīt.

«Kur ir griba, tur ir vienošanās. Mums tāda ir? Tā ir godīga un līdzsvarota vienošanās gan ES, gan Apvienotajai Karalistei, un tas ir apliecinājums mūsu apņēmībai rast risinājumus,» savukārt Twitter paziņoja Junkers.

Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam (Donald Tusk) adresētajā vēstulē Junkers norādīja, ka Džonsons «demonstrējis piekrišanu» saskaņotajam tekstam, kurā pārskatīta iepriekš noslēgtā Brexit vienošanās, kuru trīskārt noraidījis Lielbritānijas parlaments.

Pēc tam, kad ES dalībvalstu līderi vienošanos ir apstiprinājuši, to vajadzēs ratificēt arī Lielbritānijas parlamentam, kur Džonsonam nav vairākuma.

Vēl par šo tematu: Panākta jauna Brexit vienošanās

Lielbritānijas opozīcijas partijas – leiboristi, liberāldemokrāti un Skotu Nacionālā partija – ceturtdien, 17.oktobrī, norādīja, ka jauno vienošanos neatbalstīs. Arī Ziemeļīrijas Demokrātiskā unionistu partija, no kuras ir atkarīgs konservatīvo valdības vairākums parlamentā, paziņojusi, ka tā nespēj atbalstīt panākto vienošanos.

Lielbritānijas Pārstāvju palātas deputāti ceturtdien ar minimālu balsu pārsvaru nobalsoja par parlamenta sēdes rīkošanu šajā sestdienā, lai apspriestu valdības jauno Brexit vienošanos ar ES.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas