Eiropas sieviešu līderu balvu saņem zāļu ražotāja BioNTech pārstāve

Vācijas zāļu ražotāja BioNTech medicīniskās daļas vadītāja Ezlema Tereci (Özlem Türeci) ir viena no četrām sievietēm, kura saņēmusi Eiropas sieviešu balvu, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Apbalvojumu piešķīrusi organizācijas Starptautiskā Eiropas Kustība un sieviešu apvienību jumta organizācija Eiropas Sieviešu lobijs. Balvu pasniegšanas ceremonijā trešdien, 1.devembrī, sievietes apbalvotas par viņu devumu sabiedrībai un Eiropas vērtību aizstāvēšanu pandēmijas laikā.

Tererci un viņas vīrs Uģurs Šahins (Uğur Şahin) 2020.gadā vadīja farmācijas uzņēmuma BioNTech projektu Gaismas ātrums. Projekta gaitā tika izstrādāta pirmā informatīvās ribonukleīnskābes vakcīna pret Covid-19. Tereci Eiropas sieviešu balvu kategorijā Sieviete uzņēmējdarbībā saņēmusi par viņas ieguldījumu cīņā pret pandēmiju un miljoniem cilvēku pasargāšanu no pāragras nāves.

Lasiet arī: Vācijā godina Angelu Merkeli par 16 gadiem kancleres amatā

«Šī balva pilnībā ataino vērtības, kuras ir tuvas manai sirdij,» apbalvojuma saņemšanas uzrunā sacījusi turku izcelsmes uzņēmēja. «Sekmēt pārrobežu sadarbību, neatkarīgi no tā, kur cilvēki atrodas vai no kurienes viņi nāk; būt drosmīgam un ar uzņēmēja garu, uzdrošināties izmēģināt kaut ko jaunu.»

Pārējās apbalvojuma saņēmējas ir Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) kategorijā Sieviete pie varas, romu tautības aktīviste Dženija Raše (Jenny Rasche) un 18 gadus vecā klimata saudzēšanas aktīviste Grēta Tunberga (Greta Thunberg) no Zviedrijas kategorijā Sieviete jauniešu aktīvismā, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas