Eirozonas ekonomiskajai pārliecībai augustā piecos mēnešos augstākais līmenis

Eirozonas ekonomiskās pārliecības indekss (ESI) šogad augustā palielinājies līdz 87,7 punktiem salīdzinājumā ar 82,4 punktiem jūlijā, tādējādi reģistrēts augstākais līmenis pēdējos piecos mēnešos, liecina Eiropas Komisijas (EK) jaunākie dati.

Turklāt indekss kāpumu uzrādījis ceturto mēnesi pēc kārtas un tas bijis straujāks par analītiķu prognozēto pieaugumu līdz 85 punktiem.

Indeksa kāpumu veicinājusi koronavīrusa izplatības ierobežošanai paredzēto pasākumu pakāpeniska mīkstināšana.

EK norāda, ka pārliecība augustā palielinājusies rūpniecības, pakalpojumu un mazumtirdzniecības nozarēs, kā arī starp patērētājiem, taču samazinājusies celtniecības sektorā.

Tikmēr Eiropas Savienībā ESI augustā pieaudzis līdz 86,9 punktiem, salīdzinot ar 81,9 punktiem jūlijā, kas arī ir pēdējos piecos mēnešos augstākais līmenis.

Latvijā ESI indekss augustā palielinājies līdz 91 punktam salīdzinājumā ar 87,6 punktiem pirms mēneša.

Dati par Latviju liecina, ka pārliecība pieaugusi pakalpojumu, mazumtirdzniecības un celtniecības nozarēs, kā arī starp patērētājiem, taču tā samazinājusies rūpniecības sektorā.

Tikmēr Lietuvā ESI indekss pieaudzis no 94 punktiem līdz 94,5 punktiem, bet Igaunijā tas palielinājies no 81,2 punktiem līdz 84,4 punktiem.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas