Eirozonas finanšu ministri vienojas par aizdevuma izmaksu Grieķijai

Eirozonas finanšu ministri naktī uz 25.maiju vienojušies par nākamās aizdevuma daļas – 10,3 miljardu eiro – izmaksu, kā arī par parādu atlaišanu.

«Panācām būtisku vienošanos par Grieķiju, kas mums ļauj ieiet jaunā fāzē attiecībā uz Grieķijas finanšu palīdzības programmu,» tā trešdienas rītā pavēstījis Eirogrupas priekšsēdētājs Jerūns Deiselblūms (Jeroen Dijsselbloem).

Vienošanās panākta pēc tam, kad Grieķijas parlaments 22.maijā pieņēma grozījumus tiesību aktos, kas paredz samazināt budžeta tēriņus un celt nodokļu likmes, kā arī izveidot eirozonas finanšu ministru prasītu privatizācijas fondu un «tēriņu grožu» kārtību, saskaņā ar ko valsts budžeta izdevumi tiks samazināti automātiski gadījumā, ja valstij neizdosies sasniegt starptautisko aizdevēju noteiktos mērķus.

BBC ziņo, ka eirozonas valstu finanšu ministri arī norādījuši, ka panākta vienošanās par principu, ka Grieķijai ar laiku tiks atlaisti parādi.

Šādu prasību savukārt bija izvirzījis viens no Grieķijas aizdevējiem – Starptautiskais Valūtas fonds -, kas uzskata, ka Grieķijas ārējais parāds, kura apmērs pašlaik atbilst 180% no valsts iekšzemes kopprodukta, nav ilgtspējīgs.

Ref: 111.111.103.3557

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas