EK aicina uz saskaņotu ES dalībvalstu atteikšanos no pandēmijas ierobežojumiem

Veselības un pārtikas nekaitīguma eirokomisāre Stella Kirjakidesa

Eiropas Komisija nākusi klajā ar plānu ES dalībvalstu kopīgai pandēmijas ierobežošanai ieviesto noteikumu atcelšanai. Brisele uzsvērusi, ka dalībvalstīm ir savstarpēji jāsaskaņo pārvietošanās noteikumu atcelšana zinātniski pamatotā un solidārā veidā, teikts EK paziņojumā presei.

Trešdien, 15.aprīlī, iepazīstinot ar EK izstrādāto plānu, veselības un pārtikas nekaitīguma eirokomisāre Stella Kirjakidesa (Stella Kyriakides) sacīja: «Apzināmies, ka šis ceļš būs garš un pakāpenisks un ka šī iepriekš nepieredzētā veselības nozares krīze būs ilgstoša.

Līdz brīdim, kad tiks atrasti iedarbīgi ārstēšanas veidi un vakcīna, mums ir jāmācās ar šo vīrusu sadzīvot. Taču Eiropa celsies atpakaļ kājās – kopā un vienota.»

EK piedāvātie principi ekonomiskās aprites atjaunošanai pēc tam, kad valstis būs savaldījušas COVID-19 izplatību, ir šādi:

– ierobežojumu atcelšanai jābūt pakāpeniskai, lai varētu izmērīt to konkrēto ietekmi;

– ieteicams riska grupas aizsargāt ilgāk un saglabāt sabiedriskā transporta dezinfekcijas praksi;

– valstu robežkontrole jāatjauno saskaņotā veidā

– pakāpeniski jāatļauj iedzīvotājiem pulcēties skolās, universitātēs, mazumtirdzniecības veikalos, kafejnīcās un visbeidzot – masu pasākumos;

– ekonomiskās aktivitātes ziņā ieteicams pakāpeniski atļaut ekonomikai svarīgāko nozaru darbību, vienlaikus paturot prātā, ka visi darbspējīgie nedrīkst atgriezties darbavietās vienlaicīgi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas