EK aicinās pievienoties eirozonai ar neatraidāmu «burkānu»

Ekonomikas un finanšu eirokomisārs Pjērs Moskovisī

Eiropas Komisija iecerējusi padarīt eiro ieviešanu pievilcīgāku tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kuras šobrīd palikušas pie savas valūtas, norādījis ekonomikas un finanšu eirokomisārs Pjērs Moskovisī (Pierre Moscovici).

Ziņu portāls EurActiv vēsta, ka priekšlikumi tiks publiskoti nākamajā nedēļā, kad tikšot izklāstīta nākotnes iecere par eirozonu, kas būs daļa no lielāka plāna ES pārveidei pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka.

«Mēģināsim izveidot ietvaru, kas būs pietiekami pievilcīgs. Tas būs, kā saka filmās: «Piedāvājums, no kura nevarēsit atteikties»», tā otrdien, 23.maijā, Francijas eirokomisārs sacījis par gatavotajiem priekšlikumiem «ekonomiskās un valūtas savienības pabeigšanai līdz 2025.gadam».

Pērn decembrī publiskotas Eirobarometra aptaujas rezultāti liecina, ka 57% respondentu bijuši pret pāreju uz eiro, atbalsts vienotajai valūtai bijis zems arī Čehijā, Zviedrijā, Dānijā un Bulgārijā, kurpretim ungāri, horvāti un rumāņi par valsts pievienošanos eirozonai lielākoties izteikušies atbalstoši.

Ref: 111.111.103.4610

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas