EK akceptē Itālijas budžetu pēc Romas piekāpšanās

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis

Pēc asām domstarpībām par Itālijas valdības nevēlēšanos ievērot eirozonas budžeta disciplīnas noteikumus Eiropas Komisija trešdien ir pieņēmusi laboto Itālijas budžetu 2019.gadam. Eiropas Savienības izpildvara attiecīgi vairs negrasās rosināt juridisku sankciju procedūru pret Romu.

Kā trešdien, 19.decembrī, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis Briselē paziņojis, ka panāktā vienošanās neesot ideāla, bet ļaujot EK izvairīties no soda sankciju piemērošanas.

Tas gan tikai ar nosacījumu, ka Itālija tiešām «pilnībā īstenos pieņemtos pasākumus», precizējis Dombrovskis.

EK, kura pieskata, lai ES dalībvalstis savos nacionālos finanšu plānos neparedz budžeta deficītu lielāku par trim procentiem no iekšzemes kopprodukta (IKP) un valsts parādu – virs 60% no IKP, norādījusi, ka jaunākie plānotie budžeta labojumi, kas no Romas saņemti trešdien, ir komisiju pārliecinājuši.

Itālijas valdības parādsaistības, kas līdzvērtīgās 130 no IKP, Eiropas Savienībā ir otras lielākās aiz Grieķijas. Domstarpības starp Itālijas populistiski noskaņoto valdību, kura 2018.gadā veido savu pirmo budžetu, aizsvilās, kad tā iestājās par lielu budžeta deficītu, uzskatot, ka papildu tēriņi esot vajadzīgi, lai ar prāvām valsts investīcijām dotu pozitīvu grūdienu stagnējošai Itālijas ekonomikai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas