EK atļāvusi Latvijai airBaltic pamatkapitālā investēt vēl vairākus desmitus miljonus eiro

Eiropas Komisija (EK) 21.decembrī atbilstoši Eiropas Savienības valsts atbalsta noteikumiem apstiprinājusi Latvijas valdības investīcijas 45 miljonu eiro apmērā nacionālās lidsabiedrības airBaltic pamatkapitālā, informē airBaltic pārstāvji.

Investīcijas airBaltic pamatkapitālā vajadzīgas, lai kompensētu Covid-19 pandēmijas radītos zaudējumus un atbalstītu ekonomiskās krīzes pārvarēšanu.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss norāda, ka lidsabiedrības galvenā akcionāra atbalsts krīzes pārvarēšanai atspoguļo tā izpratni par airBaltic pozitīvo ietekmi uz ekonomiku. 

«Eiropas Komisija secinājusi, ka Covid-19 pandēmija kvalificējas kā ārkārtējs notikums, lai dalībvalstu ārkārtējie intervences pasākumi, ar to saistīto zaudējumu kompensēšanai, tiktu uzskatīti par pamatotiem», pauž Gauss.

Paredzēts, ka ar plānoto airBaltic akciju kotēšanu biržā (IPO) investīcijas atgriezīsies Latvijā kā ienākumi no pārdotajām akcijām.

Šogad 17.augustā Latvijas Ministru kabinets, kā airBaltic vairākuma akcionārs, konceptuāli apstiprināja 90 miljonu eiro investēšanu airBaltic pamatkapitālā. Pārējai investīcijas daļai vēl jāsaņem Eiropas Komisijas apstiprinājums.

Kā liecina informācija Firmas.lv, lidsabiedrības pamatkapitāls patlaban ir 506,473 miljoni eiro, tādējādi pēc 45 miljonu eiro investēšanas tajā pamatkapitāls sasniegs 551,473 miljonus eiro.

Eiropas Komisija pēc vairāku mēnešu izvērtēšanas 2020.gada jūlija sākumā atbalstīja Latvijas valdības lēmumu airBaltic pamatkapitālā ieguldīt 250 miljonus eiro, lai sniegtu atbalstu Covid-19 krīzes pārvarēšanai. Pērn 4.augustā finansējums tika ieguldīts, un airBaltic pamatkapitāls sasniedza 506,473 miljonus eiro.

airBaltic koncerns pērn strādāja ar 142,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 72% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga 29 reizes un sasniedza 264,6 miljonus eiro.

Savukārt lidsabiedrības darbības ieņēmumi šogad trīs ceturkšņos bija 127,462 miljoni eiro, kas ir par 5,9% vairāk nekā pērn šajā periodā, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Kā ziņots, Ministru kabinets 17.augustā konceptuāli atbalstīja līdz 90 miljonu eiro ieguldījumu Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic pamatkapitālā. Pamatkapitāla palielināšanai bija nepieciešams Eiropas Komisijas saskaņojums.

Kā augustā norādīja Satiksmes ministrija, airBaltic ir stratēģisks Latvijas ekonomikas veicinātājs, kas nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas iekšzemes kopprodukta. Valsts atbalsts Covid-19 krīzes smagi skartajai aviācijas nozarei ir būtisks priekšnosacījums ne tikai nozarei krīzes pārvarēšanai un sekmīgai darbības turpināšanai, bet arī valsts tautsaimniecības attīstībai kopumā. Valsts sniegtais atbalsts nodrošina aviācijas nozares kapitālsabiedrību darbību, savukārt ieguldījumu atdevi varēs vērtēt ilgtermiņā pēc Covid-19 krīzes pārvarēšanas, kad situācija nozarē globālā līmenī būs stabilizējusies, skaidroja SM.

Lasiet arī: Eksperts: Latvijas pustukšajām ostām būtu ekonomiski izdevīgi pārņemt Belaruskaļij kravas

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību airBaltic kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam Aircraft Leasing 1 – 3,86%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas