EK: Eiropas Savienībā pieaug cilvēktirdzniecība ar bērniem

Eiropas Komisija šonedēļ pavēstījusi, ka pieaug uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm – bieži vien prostitūcijas nolūkā – pārdoto nepilngadīgo personu skaits.

Secinot, ka «šī ir viena no tendencēm, kas pieaug visstraujāk», EK publiskojusi aplēses, ka laika posmā no 2013. līdz 2014.gadam ES reģistrēti 15 846 cilvēkkontrabandas upuri, no kuriem ne mazāk par 15% ir bērni.

Trīs ceturtdaļas no upuriem bijušas sievietes un meitenes, un 67% no visiem upuriem pārdoti seksuālu pakalpojumu sniegšanas nolūkā.

BBC, citējot Eiropas Komisijas datus, ziņo, ka no ES valstīm visvairāk cilvēktirdzniecības upuru reģistrēti Nīderlandē – 1 561, bet tālu neatpaliek arī Lielbritānija ar minētajā laika posmā reģistrētiem 1 358 upuriem.

Jau vēstīts, ka Eiropas Parlaments 12.maijā pieņēmis rezolūciju, aicinot ES dalībvalstis darīt vairāk, lai aizsargātu cilvēku tirdzniecības upurus, īpaši sievietes, un īstenot īpaši cilvēku dzimumam pielāgotus novēršanas, palīdzības un atbalsta pasākumus.

Europol dati liecina, ka 70% no aizdomās turētajiem cilvēku tirgotājiem ES ir ES pilsoņi, savukārt lielākā daļa identificēto seksuālās tirdzniecības upuru ir sievietes no Centrāleiropas un Austrumeiropas.

Ref: 020/111.111.102.3532

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas