EK galva aicina apsvērt obligātu vakcināciju

Ir laiks domāt par obligātu vakcināciju ES pret Covid-19, pavēstījusi Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen), uzsverot, ka jautājums ir dalībvalstu valdību kompetencē, raksta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Trešdien, 1.decembrī, fon der Leiena preses konferencē vērsusi uzmanību uz to, ka no ES 450 miljoniem iedzīvotāju joprojām nav vakcinējušies viena trešā daļa – ap 150 miljoniem cilvēku.

«Kā mēs varam veicināt un potenciāli domāt par obligātu vakcināciju ES? Tam vajadzīga diskusija. Tam vajadzīga vienota pieeja, taču tā ir diskusija, ko, manuprāt, ir jāvada,» sacījusi EK priekšsēdētāja.

Lasiet arī: Lietuva ievieš termiņu nacionālajam Covid-19 sertifikātam par vakcināciju

Situācijā, kad kārtējo reizi nācies valstī ieviest epidemioloģiskos ierobežojumus saistībā ar augstu inficēto un hospitalizēto Covid-19 pacientu skaitu par lēmumiem ieviest obligātu vakcināciju jau paziņojušas Grieķija un Austrija. Līdzīgu pieeju apsver arī Vācija.

Tikmēr lielākais nevakcinēto īpatsvars saglabājas bloka austrumu dalībvalstīs – Bulgārijā, Rumānijā, Slovākijā un Horvātijā. Tajāspilnu vakcinācijas kursu ir izgājuši mazāk nekā puse iedzīvotāju, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas