EK ierosina pāriet uz dalībvalstu līdzfinansētu lauksaimniecību

Eiropas Komisija ir ierosinājusi Eiropas Savienības dalībvalstīm līdzfinansēt daļu no Vienotās lauksaimniecības politikas, tomēr speciālisti pieļauj, ka mazāk turīgās valstis nevarēs atļauties savus zemniekus atbalstīt tādā pašā apmērā kā bagātākās.

Ziņu portāls EurActiv skaidro, ka Lielbritānijas izstāšanās no bloka atstās 10 miljardu eiro lielu robu ES 150 miljardu eiro budžetā, un situācijā, kad sevišķi aizsardzības un drošības jomās pieaug prasības pēc «Eiropas naudas», EK meklē iespējas, kā ietaupīt.

EK ierosinājumā piedāvāts, ka dalībvalstis līdzfinansē Vienoto lauksaimniecības politiku, kas aizņem aptuveni 40% no ES budžeta, taču starptautiskas lauksaimnieku organizācijas, kā, piemēram, FarmEurope, pieļauj, ka, atbildību daļēji pārnesot uz dalībvalstu valdībām, subsīdijas tiks krasi samazinātas.

Speciālisti arī pieļauj, ka līdzfinansēšanas kārtība Vienotajā lauksaimniecības politikā novedīs pie nozares nacionalizēšanas un radīs krasas atšķirības konkurētspējā starp bagātām un mazāk turīgām dalībvalstīm.

Ref: 111.111.103.4775

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas