EK nedomā slēgt valstu robežas koronavīrusa apturēšanai; palīdzēs ar 232 miljoniem eiro

ES dalībvalstī Itālijā bīstamais koronavīruss konstatēts vairāk nekā 200 cilvēkiem. Eiropas Komisija solījusi dalībvalstīm palīdzēt ar 232 miljoniem eiro, tomēr izslēgusi iespēju, ka vīrusa izplatības ierobežošanai varētu tikt atjaunota robežkontrole Šengenas zonā, raksta DW.

ES veselības komisāre Stella Kirjakidesa, atbildot uz jautājumu, vai Brisele apsver robežkontroles ierobežošanu, atbildējusi, ka pagaidām šādu plānu nav un ka Pasaules Veselības organizācija nav ieteikusi Eiropā ieviest pārvietošanās ierobežojumus, ziņo vācu raidorganizācija DW.

Tomēr tādi jau ir spēkā 11 pilsētās Lombardijas reģionā, Itālijas ziemeļos. Itālijā saskaņā situācija ar vīrusa izplatību ir smagākā ārpus Āzijas ar pirmdien, 24.februārī reģistrētiem vairāk nekā 200 inficētajiem un pieciem mirušajiem.

Kopš piektdienas, 21.februāra, uzsāktas policijas patruļas 11 Itālijas pilsētās, no kurām vairums atrodas Lombardijas reģionā, valsts ziemeļos. To iedzīvotājiem liegts izbraukt no pilsētām, un par lieguma pārkāpšanu draud naudassods. Ierobežojumu skarto pilsētu iedzīvotājiem varasiestādes lūgušas uzturēties to dzīvesvietās un izvairīties no klātbūtnes kontakta ar citiem cilvēkiem. Pilsētās slēgtas skolas, veikali un uzņēmumi, izņemot aptiekas, ziņo The Guardian.

Itālijas ziemeļi robežojas ar četrām Šengenas zonas valstīm: Franciju, Šveici, Austriju un Slovēniju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas