EK: neskatoties uz Krievijas protestiem, Lietuvai jāievieš trešā enerģētikas direktīva

Lietuva nevarēs atbrīvoties no Eiropas Savienības (ES) enerģētikas direktīvu pildīšanas, tāpēc valstij vajadzēs atdalīt gāzes piegādi no gāzes pārvadājumiem, izmantojot gāzes vadu, vēstulē Lietuvas ministru kabinetam norādījusi Eiropas Komisija.

Vēstulē apstiprināts, ka atvieglojumi, kas minēti enerģētikas direktīvas 49. paragrāfā, attiecas tikai uz Latviju, Somiju un Igauniju, kas pieteicās šādiem atvieglojumiem, kamēr Lietuvas valdība – nē, vēsta The Lithuania Tribune.

Krievijas premjers Vladimirs Putins kritizējis ES likumus, kuru mērķis ir liberalizēt enerģijas tirgu. Lietuvas gadījumu viņš nosaucis par necivilizētu «laupīšanu».

Lietuvas valdība apstiprinājusi grozījumus likumprojektā par dabasgāzi, un plāno ieviest trešo tiesību aktu paketi. «Lietuvas valdība ir apņēmusies īstenot trešo tiesību aktu paketi, un strādā pie tā, lai tiesiskā ceļā atdalītu pārvaldi un (gāzes) cauruļvadu īpašumtiesības, nodrošinot gāzes tirgus pastāvēšanu,» tā valdības pārstāvji.

Igauņi minējuši, ka arī plāno ieviest trešo direktīvu, savukārt Latvijas valdība nav apstiprinājusi, vai sekos šādam paraugam.

Šobrīd Krievijas uzņēmumam Gazprom pieder 37,1% no Lietuvas Gāzes akcijām, Vācijas E. ON Ruhrgas pārvalda 38,9%, bet Lietuvas valdībai pieder 17,7% uzņēmuma. Krievijas un Vācijas kompānijas Lietuvai draud ar sūdzības iesniegšanu starptautiskajā šķīrējtiesā.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas