EK noraida kritiku par 2 milj. dotāciju mākslīgās gaļas audzētājiem

No ES Eiropas Atveseļošanas fonda piešķirti divi miljoni eiro pētniecības un attīstības projektam, kura mērķis ir attīstīt gaļas audzēšanu laboratorijas apstākļos. Lēmumu apstrīdējuši itāliešu Eiropas Parlamenta deputāti, taču Eiropas Komisija problēmu nesaskata, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Mākslīgā gaļa, ko sauc arī par sintētisko vai laboratorijā audzēto gaļu, tiek veidota Nīderlandē, kur 2013.gadā uzņēmums Mosa Meat radīja pasaulē pirmo mākslīgās gaļas burgera kotleti. Tieši šīs uzņēmums kopā ar nīderlandiešu dzīvnieku barības ražotāju Nutreco īsteno projektu Barība gaļai jeb angliski Feed for Meat, kam piešķirta dotācija divu miljonu eiro apmērā. Mākslīgo gaļu iegūst, audzējot dzīvnieku muskuļu šūnas, kas tālāk tiek ievietotas bioreaktorā un barotas ar olbaltumvielām, lai veicinātu muskuļu audu augšanu.

Lasiet arī: Vīrietim Lietuvā no vēdera izņem kilogramu naglu un skrūvju

Naudas piešķīrums projektam šķitis slikta izvēle itāliešu eiroparlamentāriešiem no labējās partijas Lega. «Tas ir nepieņemami, ka Brisele miljoniem eiro no Eiropas pilsoņu naudas iegulda laboratorijā ražotā gaļā,» deputāti rakstījuši parlamentāra vaicājumā Eiropas Komisijai, prasot skaidrot dotāciju novatoriskajiem gaļas audzētājiem no programmas REACT-EU.

Vārdā nenosaukta Eiropas Komisijas amatpersona skaidrojusi portālam EurActiv, ka projekts Barība gaļai dos ieguldījumu pārejai uz zaļo un digitālo ekonomiku. Naudas piešķīrumu apstiprinājusi nevis Eiropas Komisija, bet attiecīgā Nīderlandes iestāde, balstoties uz to, ka Nīderlandē caur programmu REACT-EU tiek atbalstīta, tā saucamā zaļā un digitālā pārkārtošanās ekonomikā, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas