EK pastiprina atbalstu ukraiņu pētniekiem

Eiropas Komisija (EK) oficiāli paziņojusi par MSCA4 Ukraine shēmas uzsākšanu, kas ir daļa no Marijas Sklodovskas-Kirī vārdā nosauktajām darbībām. Tā atbalstīs no Ukrainas pārvietotos pētniekus, lai viņi varētu turpināt darbu akadēmiskās vai neakadēmiskās organizācijās Eiropā.

Shēma arī ļaus tiem atgriezties Ukrainā, lai atjaunotu valsts pētniecības un inovācijas spējas, informē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Lasiet arī: ANO: Ukrainas civiliedzīvotāju upuru skaits varētu būt par tūkstošiem lielāks

Ar kopējo budžetu 25 miljonu EUR apmērā MSCA4 Ukraine nodrošinās stipendijas doktorantiem un pēcdoktorantūras pētniekiem, lai turpinātu darbu akadēmiskās un neakadēmiskās organizācijās dalībvalstīs un pamatprogrammas Apvārsnis Eiropa asociētajās valstīs. To īstenos pieredzējis konsorcijs, kas atbalsta riskam pakļautos pētniekus.

Jaunā shēma, kas iekļauta programmas Apvārsnis Eiropa 2021.-2022.gada darba programmas grozījumā, veicinās zinātnisko izcilību, prasmes un karjeras attīstību, vienlīdzīgas iespējas un iekļautību, kā arī pievilcīgus darba apstākļus.

Apmācību pasākumi būs daļa no pētniekiem sniegtā atbalsta, kas būs vērsts gan uz to, lai attīstītu ar pētniecību saistītas, gan svarīgas nododamas prasmes un kompetences.

Tāpat kā citās MSCA darbībās, shēma nodrošinās ģimenes pabalstus pētnieku ģimenēm.

«Krievijas iebrukums Ukrainā ir radījis lielu satricinājumu Ukrainas iedzīvotājiem. Ir ārkārtīgi svarīgi palīdzēt bēgļiem un šajā gadījumā pētniekiem. Izmantojot šo jauno shēmu, tiem būs iespēja turpināt pētniecību, lai zinātne varētu triumfēt pār karu,» komentē priekšsēdētāja vietniece Margrēte Vestagere.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas