EK piešķirs 44 miljonus eiro Inčukalna gāzes krātuves attīstības projektam

Eiropas Komisija apstiprinājusi līdzfinansējuma piešķiršanu 50% jeb 44 miljonu apmērā vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS Conexus Baltic Grid (Conexus) attīstības projektam. Tā kopējās investīcijas ir 88 miljoni eiro, kas krātuvē tiks ieguldītas līdz 2025.gadam, BNN uzzināja no Conexus.

Kopumā sešos gados ieguldījumi tiks novirzīti krātuves modernizācijas trīs virzieniem – virszemes infrastruktūras modernizācijai, gāzes urbumu remontiem, esošā gāzes pārsūknēšanas aprīkojuma modernizācijai, kā arī jauna kompresora iegādei, ar kura uzstādīšanu tiks uzsākts viens no pēdējo gadu vērienīgākajiem Inčukalna pazemes gāzes krātuves (Inčukalna PGK) infrastruktūras attīstības projektiem. Kopumā tā mērķis ir paplašināt krātuves darbību, lai Inčukalna PGK varētu saglabāt savu funkcionalitāti pēc spiediena palielināšanas Baltijas pārvades sistēmā.

Uzņēmumā atzīmē, ka galvenais ieguvums no projekta īstenošanas ir spēja samazināt dabasgāzes izņemšanas jaudu atkarību no gāzes rezervju apjoma Inčukalna PGK.

«Ar ieguldījumiem spēsim nomainīt novecojušas sistēmas, kas ne vienmēr atbilst šā brīža tirgus vajadzībām. Tāpēc esmu gandarīta par Eiropas Komisijas lēmumu, kas nākotnē ļaus būtiski kāpināt Inčukalna krātuves pozīcijas kā modernam un dabasgāzes sistēmas infrastruktūrai kritiski svarīgam operatoram Baltijas un visā Skandināvijas reģionā,» komentē Conexus valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.

Viņa atzīmē, ka paredzēts vēl nepieciešamo finansējumu piesaistīt ar investīciju banku starpniecību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas