EK prasa Ungārijai reformas pirms apstiprināt atlabšanas fonda naudu, Budapešta saskata šantāžu

Eiropas Komisija (EK) neapstiprinās Ungārijas iesniegto plānu ES atlabšanas un noturības finansējuma saņemšanai, kamēr Budapešta neīstenos tiesu reformu un nenodrošinās korupcijas lietu izmeklēšanu, pavēstījis EK tieslietu komisārs Didjē Reindērs (Didier Reynders), kā viņa teikto citē beļģu ziņu portāls EurActiv.

Otrdien, 20.jūlijā, EK publicējusi pētījumu, kur secinājusi, ka bloka izpildvarai ir nopietnas bažas par likuma varas principu ievērošanu Ungārijā un arī Polijā. Ietekmīgā iestāde, kura šovasar dalībvalstīm apstiprina ES atlabšanas un noturības fonda finansējumu vairāku miljardu eiro vērtībā, vērtē, ka abas valstis savā teritorijā grauj mediju telpas viedokļu dažādību un tiesu neatkarību.

Reindērs otrdien intervijā ungāru ziņu portālam HVG.hu norādījis, ka tā kā līdzšinējās ES iestāžu dialoga iespējas ar Ungāriju par tās sistēmiskām tiesu varas problēmām ir izsmeltas, EK ir gatava izmantot visus iespējamos rīkus, lai aizstāvētu demokrātiju bloka Austrumeiropas dalībvalstī. Tas ir, ieskaitot, ES finansējuma apturēšanu, norādījis EK tieslietu komisārs.

Budapešta saskata šantāžu

Uz to Ungārijas tieslietu ministre Judīte Varga (Judit Varga) atbildējusi sociālajā tīklā Facebook. Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna (Viktor Orbán) ministru kabinetā strādājošā Varga vērtējusi, ka EK šantažē Ungāriju cita iemesla dēļ, proti, saistībā ar Ungārijas nesen pieņemto bērnu aizsardzības līkumu, kas liedz Ungārijas skolās un bērnudārzos ielaist «seksuālo minoritāšu aktīvistus un seksuāla rakstura propagandu».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas