bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

EK rosina par 90 % samazināt sēra dioksīda emisijas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Īstenojot Eiropas Komisijas priekšlikumus sēra satura samazināšanai flotes degvielās, varētu izdoties uzlabot gaisa kvalitāti. Ar šo priekšlikumu tiek ierosināts sēra dioksīda emisijas samazināt par teju 90 %, bet cieto daļiņu emisijas – 80 %.

Ieguvumi sabiedrības veselības izteiksmē būtu no 10 līdz 24 miljardiem eiro, daudzkārt pārsniedzot paredzamās izmaksas, kas aplēstas 2,6 līdz 11 miljardu apmērā. Teju puse Eiropas iedzīvotāju mīt vietās, kur vēl aizvien nav sasniegti ES gaisa kvalitātes mērķi. Tāpēc gaisa piesārņojums ir viena no nozīmīgākajām vides problēmām, kas dara raizes ES iedzīvotājiem.

Vides komisārs Janess Potočniks sacīja: «Gaisa piesārņojums neapstājas pie robežām. Jau krietnu laiku uzmanības centrā ir bijuši piesārņojuma avoti uz sauszemes. Tagad ir pienācis laiks arī jūrniecības nozarei sniegt savu artavu, vēl jo vairāk tāpēc, ka šīs nozares piesārņojuma ietekme uz gaisa kvalitāti izpaužas ne tikai piekrastes zonās. Šis priekšlikums ir svarīgs solis uz priekšu centienos mazināt gaisu piesārņojošās emisijas jūras transporta nozarē, kura pastāvīgi attīstās. Šādi izdosies pievērsties ieilgušo gaisa kvalitātes problēmu risināšanai, kuras ietekmē miljoniem Eiropas iedzīvotāju. Šis priekšlikums iekļaujas pārveides programmā, kas sagatavos šo nozari nākotnei.»

Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kallass piebilda: «ES tiesību aktos iestrādājot standartus, par kuriem vienprātīgi vienojusies Starptautiskā Jūrniecības organizācija (SJO), tiktu sperts būtisks solis uz priekšu centienos uzlabot ūdenstransporta ilgtspēju. Esmu ļoti gandarīts, ka šajā priekšlikumā ir iekļauti daudzi īstermiņa un vidēja termiņa papildu pasākumi nolūkā palīdzēt nozarei šo problēmu risināšanā.»

Ar ierosinātajiem tiesību aktiem pārskata direktīvu par dažu veidu šķidrās degvielas sēra saturu un ES tiesību aktos iestrādā jaunos SJO standartus, lai nodrošinātu to pareizu un harmonizētu izpildi visās ES dalībvalstīs. Ierosina, ka maksimālais pieļaujamais sēra saturs kuģu degvielā, ko izmanto tādos jutīgos apgabalos kā Baltijas jūra, Ziemeļjūra un Lamanša šaurums, ar 2015.gada 1.janvāri no pašreizējā pieļaujamā līmeņa – 1,5 % – tiks samazināts līdz 0,1 %. Citos apgabalos no 2020.gada 1.janvāra ir paredzēts pat lielāks samazinājums – no 4,5 % līdz 0,5 %.

Kā alternatīvu zema sēra satura degvielām kuģi drīkstēs izmantot tādus ekvivalentus emisiju samazināšanas paņēmienus kā dūmgāzu attīrīšanas borta sistēmas. Līdztekus citām būtiskām izmaiņām ir ierosināti vienoti, ar starptautiskajām normām labāk saskaņoti noteikumi attiecībā uz ziņošanu, verifikāciju un paraugu ņemšanu. Priekšlikumu ir paredzēts ieviest pakāpeniski, sākot no 2015. gada, līdz 2020. gadam. Vienlaikus šiem pasākumiem Komisija 2012. gadā saistībā ar «ilgtspējīga ūdenstransporta pasākumu kopumu» izstrādās virkni vidēja un ilgtermiņa pasākumu ilgtspējīgas un konkurētspējīgas tuvsatiksmes kuģošanas sekmēšanai.

Lai arī šie jaunie noteikumi sagādās apgrūtinājumu nozarēm, uz kurām tie attieksies, alternatīvu emisiju samazināšanas paņēmienu izmantošana ne vien būtiski samazinās atbilstības nodrošināšanas izmaksas, bet arī veicinās inovācijas un resursu izmantošanas efektivitāti.

Šī ierosinātā pārskatīšana iekļaujas centienos risināt gaisa kvalitātes ieilgušās problēmas pirms plašākas gaisa kvalitātes politikas pārskatīšanas, kuru Komisija ir ieplānojusi jau pirms 2013.gada. Priekšlikuma pamatā ir apspriešanās ar ieinteresēto aprindu pārstāvjiem un vairāki pētījumi par plānoto pasākumu izmaksām un ieguvumiem no tiem, kā arī par to iespējamo ietekmi uz kuģniecības nozari.


Pievienot komentāru

  1. Frenchy teica:

    This info is the cat’s pjaaams!

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Turcijas izraidīts iespējamais džihādists iestrēgst starp robežām

ASV pilsonis, kuru Turcija tur aizdomās par līdzdalību teroristiskajā grupējumā «Islāma valsts» un izraidījusi no valsts, ir iestrēdzis starp Turcijas un Grieķijas robežām.

Latvijā būtiski pieaudzis graudaugu un elektroierīču eksports

Eksporta pieaugumu Latvijā septembrī būtiski ietekmēja graudaugu kultūru, elektroierīču un iekārtu, dzelzs un tērauda izstrādājumu, kā arī eļļas augu sēklu eksporta vērtības pieaugums.

Atbalsta stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu kontrolei

Saeimas komisija galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ĢMO uzraudzībai un kontrolei.

Pie Baltijas robežām pārtverta Krievijas kara lidmašīna

NATO iznīcinātājiem Lietuvā pagājušajā nedēļā bijis jāizlido vienu reizi, atsaucoties uz trauksmi par Krievijas militārās lidmašīnas klātbūtni.

Nemiro: Latvijai ir jāpiedalās izstādē Expo 2020 Dubai; lēmums vēl jāpieņem valdībai

Latvijai ir jāpiedalās nākamgad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai, tomēr gala lēmumu par to decembrī pieņems Ministru kabinets.

Mediķi: VM piedāvātais medicīnas darbinieku algu palielināšanas modelis nav godīgs

VM piedāvātais mediķu atalgojuma palielināšanas modelis nav godīgs un iet pretrunā ar iepriekš izteikto vēlmi mediķu atalgojumu celt visiem medicīnas darbiniekiem vienlīdzīgā apjomā, paudušas nozares asociācijas.

Igaunijā ceļ ciematu pieaugušajiem ar autismu

Igaunijā sākts būvēt ciematu pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem un dažādiem intelekta traucējumiem. Ciematu pabeigt plānots jau 2020.gadā.

Eurostat: Latvijas iedzīvotāji pērn saņēmuši par 141 miljonu eiro vairāk nekā pārskaitījuši uz ārzemēm

Latvijas iedzīvotāji 2018.gadā no ārvalstīs dzīvojošām personām personīgos pārskaitījumos saņēma par 141 miljoniem eiro vairāk nekā pārskaitīja citās valstīs dzīvojošajiem.

Uz trešo lasījumu virza priekšlikumu par FKTK pievienošanu Latvijas Bankai

Saeimas Budžeta un finanšu komisija nolēmusi virzīt Saeimā izskatīšanai trešajā lasījumā grozījumus likumā par Latvijas Banku, kas tostarp paredz FKTK pievienot Latvijas Bankai.

Lukašenko viesojas Austrijā, meklē ciešāku saikni ar ES

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, kuram nav tuvu partnervalstu apkārtējā reģionā, izņemot Krieviju, otrdien, 12.novembrī, devies vizītē uz Austriju. Šī ir viņa pirmā došanās uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti pēdējos trijos gados.

Septembrī Latvijas eksportēto preču vērtība par 2,5% lielāka nekā pirms gada

Latvijas eksports jeb ārējās tirdzniecības apgrozījums septembrī veidojis 2,44 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 1,6% mazāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība pieauga par 2,5%, bet importa vērtība samazinājās par 4,6%.

2020.gadā iecerēts paplašināt atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro, informē Ekonomikas ministrijā.

Tiesa kosmētikas ražotāju Dzintars pasludina par maksātnespējīgu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludinājusi kosmētikas ražotāju AS Dzintars par maksātnespējīgu un par maksātnespējas procesa administratoru iecēla Jāni Ozoliņu.

«Bērni ierodas traumēti». Lietuvā mācās 500 skolēni no Ukrainas, Donbasa

Lietuvas skolās pašlaik mācās vairāk nekā 500 ukraiņu skolēni, no kuriem daudzi ir no Ukrainas karadarbības zonas Donbasa reģionā.

Veselības ministrija rosina rezidentiem atalgojumu palielināt par 20%

Veselības ministrija rosina rezidentu darba samaksu palielināt par 20%, bet pārējām ārstniecības personām zemāko darba samaksu palielināt par 10%.

Delna: 13.Saeimas deputāti «atturējušies» mazāk nekā 12.Saeimas

Šī Saeimas sasaukuma deputāti daudz retāk balsojumos izvēlējušies atturēties, secinājusi Sabiedrība par atklātību – Delna, apkopojot 13.Saeimas deputātu balsojumus no pērnā gada 6.novembra līdz šī gada 30.septembrim.

No 19.novembra mainīsies pasta sūtījumu deklarēšanas kārtība

No 19.novembra Valsts ieņēmumu dienests maina muitojamo sūtījumu apstrādes kārtību.

Ukrainas bankas eksprezidente uzbrukumos saredz oligarha atriebību par PrivatBank

Par vardarbīgu vēršanos pret Ukrainas centrālās bankas eksprezidentes ģimeni pati Valērija Gontareva vaino ukraiņu oligarhu, kuram viņa atņēmusi Ukrainas lielāko banku PrivatBank.

Līdz šim notiesāta 41 persona. IDB izmeklējumi nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos

Iekšējās drošības biroja pirmstiesas izmeklēšanas rezultāti nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos, kuros joprojām nemazinās vairāku kategoriju noziegumi.

Policija pie kāda vīrieša atrod gandrīz 38 tūkstošus cigaretes

Pie kāda vīrieša automašīnā un īpašumā atrastas un konfiscētas 37 800 nelegālo cigarešu, informē Valsts policijā.

Austrālija cieš katastrofālos krūmāju ugunsgrēkos

Austrālijas austrumos, tostarp Sidnejā, izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar plašiem krūmāju ugunsgrēkiem, ko pastiprina karstums un stiprs vējš.

Bondars: Ir grūti balsot pret populārām lietām

«Ir ļoti grūti balsot pret populārām lietām. Politikā vienmēr būs situācija, ka ieceres būs lielākas par iespējām,» skaidrojot 2020.gada budžeta pieņemšanas procesu, teicis Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!