EK: Uzturēšanās atļauju tirgošana rada korupcijas, naudas atmazgāšanas risku

ES tieslietu komisāre Vera Jourova

Eiropas Komisija secinājusi, ka, Eiropas Savienības dalībvalstīm piešķirot uzturēšanās atļaujas apmaiņā pret investīcijām, ko veic trešo valstu pilsoņi, pieaug iespēja, ka tiek pastrādāti tādi noziegumi kā korupcija un naudas atmazgāšana.

Kā vēsta beļģu ziņu portāls EurActive, bloka izpildvara šādu pētījumu publicējusi trešdien, 23.janvārī, un aicinājusi dalībvalstis ierobežot praksi, ka trešo valstu pilsoņiem, visbiežāk, Ķīnas, Krievijas un Amerikas Savienoto Valstu pilsoņiem, tiek piešķirta uzturēšanās atļauja vai pilsonība apmaiņā pret liela apjoma naudas ieguldījumiem.

«Mēs runājam par to, ka ir atvērti zelta vārti uz Eiropu, pa kuriem var ienākt daži priviliģēti cilvēki, kuriem pietiek naudas, lai samaksātu par pilsonību vai uzturēšanās atļauju. Mēs uz to raugāmies ar satraukumu,» tā trešdien norādījusi ES tieslietu komisāre Vera Jourova (Věra Jourová).

Pētījumā secināts, ka turīgiem uzturēšanās atļauju vai pilsonības pretendentiem netiek veiktas pienācīgas drošības un cita rakstura pārbaudes, lai nepieļautu iespēju, ka tie, saņemot atļauju dzīvot ES dalībvalstī, veikt uzņēmējdarbību visā ES un balsot pašvaldību vēlēšanās, neradīs drošības apdraudējumu, neatmazgās naudu vai neizvairīsies no nodokļu nomaksas.

Šobrīd šādas programmas īsteno 20 ES dalībvalstis, tostarp trīs Baltijas valstis un lielākā daļa Austrumeiropas valstu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas