EK Viļņā: Migrācijas krīze nav salauzusi ES vienotību

Viļņā migrācijas krīzi ar Lietuvas augstākajām amatpersonām pārrunājusi Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen), un norādījusi, ka ar notiekošo saspīlējumu ārējiem spēkiem nav izdevies «izjaukt ES vienotību», vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Svētdien, 28.novembrī, Viļņu apmeklējusi ne tikai fon der Leiena, bet arī militārās alianses NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg). ES izpildvaras vadītāja norādījusi, ka Baltkrievijā valdošais režīms īstenojis «cinisku hibrīduzbrukumu», kas 2021.gada vasarā un rudenī izpaudies kā vairāku tūkstošu migrantu nonākšana pie Polijas, Lietuvas un Latvijas robežām.

Preses konferencē ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu (Gitanas Nausėda) un premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė) NATO ģenerālsekretārs savukārt aicinājis Krieviju mazināt saspīlējumu attiecībā uz Ukrainu.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Ķīna pazemina attiecības ar Lietuvu, valdība atbalsta auto piesārņojuma nodokli

«Ja viņi nolems izmantot spēku, tad būs sekas. Mēs iepriekš esam parādījuši mūsu gribu un varēšanu radīt Krievijai izdevumus, mēs to izdarījām par nelikumīgo Krimas aneksiju 2014.gadā (..), ieviešot Krievijai smagas ekonomiskās sankcijas. (..) Un mēs īstenojām lielāko kolektīvās aizsardzības pastiprinājumu kopš Aukstā kara beigām,» skaidrojis Stoltenbergs ar norādi uz NATO kaujas grupu nosūtīšanu uz Baltijas valstīm.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda sacījis, ka tikšanās reizē amatpersonas pārrunājušas vajadzību sasaukt NATO dalībvalstis uz aizsardzības apspriedi, ja situācija Baltkrievijas robežā «kļūs pat vēl sarežģītāka», vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1552259/lukashenko-failed-to-break-eu-unity-von-der-leyen-says-in-vilnius

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas