bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna
LatviaLatvija

Ekonomikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 6. – 10.oktobris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC6.oktobris, pirmdiena:

– Rīga starptautiskajā autoostā notiek sanāksme, kurā tiek prezentēti metu konkursa AS Rīgas starptautiskās autoostas attīstības koncepcija rezultāti.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par rūpniecības produkcijas izlaidi 2014.gada augustā.

– No šodienas biržā NASDAQ OMX Baltijā un Ziemeļvalstīs tiek ieviests norēķinu standarts «T+2».

– No šodienas Latvijā elektroniskās klīringa sistēmas nodrošinās darbību arī pārceltajās darba dienās.

– Latvijas Kultūras akadēmija tiek pasniegta 2014.gada balva Rīgas arhitektūrā.

– Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome sadarbībā ar iepirkumu uzraudzības biroju, SIA Latvijas lauku izglītības un konsultāciju centrs un Latvijas Pašvaldības savienību organizē semināru Publiskie iepirkumi pārtikas nozarē.

7.oktobris, otrdiena:

– Zemkopības ministrijas speciālisti tiekas ar Latvijas Dabas fonda un Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta pārstāvjiem, lai apspriestu Lauku attīstības programmu 2014-2020.gadam.

Swedbank centrālajā birojā notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas ietvaros rīkotais pasākums Komercializācijas reaktors. Pasākumam jākļūst par reģionālas nozīmes starta platformu uzņēmumiem, kas darbojas augsto tehnoloģiju jomā.

– Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement-Young Enterprise Latvija kinoteātrī Multikino rīko izglītojošo semināru skolēniem Uzdrīksties uzvarēt!

– Finanšu ministrs Andris Vilks un citas Finanšu ministrijas augstākās amatpersonas piedalās Pasaules Bankas grupas un Starptautiskā Valūtas fonda ikgadējā pilnvarnieku sanāksmē Vašingtonā, kur citu jautājumu starpā tiek apspriesta arī Latvijas ekonomiskā izaugsme.

– Uzņēmums Gemoss rīko meistarklasi, kuras laikā pavāri pagatavo ēdienus no produktiem, kuri ietverti pārtikas pakā.

8.oktobris, trešdiena:

– Viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvia norisinās forums IBM – 2014.

– Zemkopības ministrijā biedrība Siera klubs un Latvijas Kazkopības biedrība rīko siera prezentāciju. Tāpat notiek arī diskusija par aktuālajiem jautājumiem, ka saistīti ar siera ražošanu no kazas un govs piena un to eksportu.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par patēriņa cenu pārmaiņām 2014.gada septembrī.

9.oktobris, ceturtdiena:

– Notiek Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas sēde.

– Rīgā, restorānā Tam labam būs augt uzņēmums Samsung rīko prezentāciju pētījumam Samsung Living business – par to, kādām tehnoloģijām lietotāji dod priekšroku, kā tas ietekmē biznesu un tā drošību.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par apstrādes rūpniecības apgrozījumu 2014.gada augustā.

– Ķekavas novadā, izstāžu centrā Rāmava no 9.līdz 12.oktobrim notiek 22.starptautiskā izstāde Lauksaimniecības Tehnika 2014, kā arī izstādes Lauku Sēta un Šķirnes Trusis.

10.oktobris, piektdiena:

– Zemkopības ministrijas speciālisti tiekas ar VAS Lauku attīstības fonds pārstāvjiem, lai apspriestu kredītu programmu lauksaimniecības zemes iegādei.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par Latvijas ārējo tirdzniecību 2014.gada augustā.

– Biedrība Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija rīko konferenci, kas veltīta zirgkopības popularizēšanai Latvijā un perspektīvām.

– Rīgas Tehniskajā universitātē norisinās starptautiskā izgudrojumu un inovāciju izstāde Minox 2014. Latvijas Izgudrotāju dienas ietvaros RTU rīko arī Kontaktu biržu, kuras mērķis– atbalstīt izgudrotāju un uzņēmēju sadarbību ceļā uz izgudrojumu komercializēšanu.

– Rīgas pilsētas pašvaldība un Minskas pilsētas izpildkomiteja Rīgas domes telpās rīko uzņēmēju forumu Minskas dienas Rīgā. Pasākumā piedalās uzņēmēji, no Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas, kas pārstāv pārtikas, būvniecības, loģistikas un inovāciju nozares.

11.oktobris, sestdiena:

Rietumu Banka centrālajā birojā notiek mākslas un antikvāru priekšmetu izsole.

– Madonā notiek starptautiska uzņēmējdarbības izstāde Madonas uzņēmējdienas.

Ref:017.010.103.6108


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Šoferu trūkuma dēļ var nākties samazināt starptautisko autopārvadājumu apjomus

Latvijas autopārvadājumu kompānijās sāk trūkt šoferu un, ja netiks mainīti Eiropas Savienībā neietilpstošu valstu pilsoņu nodarbinātības nosacījumi, var nākties samazināt autopārvadājumu apmērus, stāsta autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš.

Krievijā protestē pret pensijas vecuma celšanu

Pie Krievijas parlamenta ap 200 cilvēku ceturtdien pulcējušies saistībā balsojumu ar sabiedrībā priekšlikumiem paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm par astoņiem gadiem un vīriešiem – par pieciem gadiem.

VVD daļēji aptur SIA Vangažu Nafta darbību

Valsts vides dienests šā gada 18.jūlijā pieņēma lēmumu par daļēju SIA Vangažu Nafta darbības apturēšanu.

Pērn bija par 1 140 dzimušajiem mazāk nekā 2016.gadā

Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā atkal samazinās – 2017.gadā piedzima par 1 140 bērniem mazāk nekā 2016.gadā. Arī 2018.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9 664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Latvijas Bankas padome paplašina Kredītu reģistra funkcionālās iespējas

Latvijas Bankas padome grozījusi 2018.gada 18.janvāra noteikumus Kredītu reģistra noteikumi. Ar šiem grozījumiem tiek paplašinātas Latvijas Bankas uzturētā Kredītu reģistra funkcionālās iespējas, informē Latvijas Bankas Preses dienests.

Igaunijā pēc futbola Pasaules Kausa vairāk nelegālo robežpārkāpumu

Futbola līdzjutēji, kuri Krievijā saņēmuši īstermiņa uzturēšanas atļaujas, lai apmeklētu Pasaules Kausa izcīņu futbolā, pastiprināti mēģina slepus šķērsot Igaunijas robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā, novērojuši igauņu robežsargi.

KP: Auto tehniskās apskates funkcijas jāuztic arī autoservisiem, nevis tikai CSDD

Valsts nepamatoti liedz privātajiem uzņēmumiem iesaistīties transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, uzraudzībā par transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates jomu secina Konkurences padome.

Straume apgalvo, ka KNAB nekas neesot darīts nelikumīgi

Inventarizējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja savulaik veiktās operatīvās darbības, iestādes vadītājam Jēkabam Straumem radusies neizpratne par to, kāpēc, iegūstot pierādījumus vai indikācijas par tālākām nepieciešamām darbībām, pagātnē no biroja darbinieku puses bieži vien nav sekojusi atbilstoša reakcija.

Pēdējo nedēļu laikā pieaugusi pārkāpumu intensitāte uz valsts robežas

Valsts robežsardzes konstatēto nelikumīgas robežšķērsošanas gadījumu skaits aizvien pieaug – pēdējo nedēļu laikā ir aizturētas vairākas Vjetnamas pilsoņu grupas, kā arī šogad otra skaitliski lielākā Irākas pilsoņu grupa.

Igaunijā trīspadsmitgadniece letāli pārdozējusi fentanilu

Igaunijā no sintētisko zāļu fentanila pārdozēšanas mirusi kāda 13 gadus veca meitene. Prokurori par viņas nonāvēšanu aiz nolaidības apsūdzējuši 15 gadus vecu zēnu.

Izplatītākie pārkāpumi autobusos joprojām saistīti ar biļešu tirdzniecību

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos veikti gandrīz 700 pārbaužu, un pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Joprojām izplatītākie pārkāpumi ir saistīti ar biļešu tirdzniecību.

EK piespriež Google 4 miljardu eiro sodu par Android pārkāpumiem

Eiropas Komisija ir piespriedusi Google 4,34 miljardus eiro lielu naudassodu par nelikumīgu dominējoša tirgus stāvokļa izmantošanu. Eiropas Savienības izpildvara arī solījusi turpināt izmeklēšanas par amerikāņu datortehonolģiju milža citiem iespējamiem pārkāpumiem bloka teritorijā.

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla CVMarket.lv veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku.

Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli

Banka Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Turcija atceļ ārkārtas stāvokli, kas ieviests pēc apvērsuma mēģinājuma

Turcijas valdība nolēmusi nepagarināt ārkārtas stāvokli, kas valstī bijis spēkā kopš 2016.gada, kad notika mēģinājums vardarbīgi sagrābt valsts varu.

Rīgas pašvaldība atceļ brīdinājumu zilaļģu dēļ nepeldēties atsevišķās peldvietās

Rīgas pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka 17.jūlijā speciālisti atkārtoti apsekojuši Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmales un secinājuši, ka patlaban aļģu masveida akumulēšanās nav konstatēta, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav.

Turpina dzēst meža ugunsgrēku Valdgales pagastā; divi ugunsdzēsēji cietuši

Jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās.

«Mežonīgā» partiju konkurence un politiskais haoss – kas notiek pirmsvēlēšanu periodā?

Ja mēs salīdzinām ar to, kas zem 5% barjeras cīnījās pirms kādiem 8–12 gadiem, tad tur bija visādi Daugavas racēji, «virsmāsu partijas» un «eiroskeptiķu partijas», kuru spēja izveidot kaut vai kaut kādu partiju programmu, bija ārkārtīgi vāja. Savukārt pašlaik politisko partiju konkurētspēja ir tik liela, ka varbūt pat astoņas partijas pretendē pārvarēt 5%, kas norāda uz veselīgu konkurenci. Tomēr šajā plašajā partiju konkurences spektrā vispār nevar saprast, kur partijas ņem gan finansējumu, gan pieeju mediju resursiem, tā par priekšvēlēšanu laiku intervijā ar BNN izsakās politoloģe un domnīcas Providus vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Jaunākie komentāri