bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 19.01.2020 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Ekonomikas kalendārs. Latvijas, 2013.gada 28.janvāris - 1.februāris

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

28.janvāris, pirmdiena:

– Dailes teātrī notiek preses konference, kuras laikā grāmatveži un nodokļu konsultanti informē par nodokļu lomu cīņā ar ēnu ekonomiku un jauno likumu Par pievienotās vērtības nodokli. Pasākumā piedalās nodokļu konsultante un PricewaterhouseCoopers projektu vadītāja Ņina Podvinska, ekonomikas zinātņu doktore un nodokļu konsultante Olga Lukašina, praktiskās grāmatvedības speciāliste Maija Grebenko, žurnāla Referents redaktore un nodokļu konsultante Maija Aleksejeva, uzņēmuma 1C directors Dmitrijs Muratovs un kompānijas Baltikons-Centrs direktore Jeļena Kučinska.

– ES mājā notiek seminārs topošajiem un esošajiem uzņēmumiem par aktuālajām Eiropas atbalsta programmām Zini un izmanto.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2012.gada decembrī.

– Lauku atbalsta dienests sāk pieņemt pieteikumus Lauku attīstības programmai Tūrisma aktivitāšu veicināšana.

– Zemkopības ministre Laimdota Straujuma piedalās Eiropas Savienības Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Briselē (Beļģija).

29.janvāris, otrdiena:

– Viesnīcā Avalon Hotel notiek preses konference, kurā tiks sniegta informācija par starptautisko tūrisma izstādi-gadatirgu Balttour 2013. Pasākumā piedalās Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Kitija Gitendorfa, Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors Armands Slokenbergs, Krievijas kultūras ministra padomnieks Nikolajs Novičkovs un izstādes Balttour 2013 projekta vadītājs un airBaltic pārstāvis Dainis Bricis.

– Viesnīcas Tallink konferenču zālē notiek kompānijas NixorLV organizētais bezmaksas seminārs Produktīvāka namu apsaimniekošana.

– Apdrošināšanas sabiedrība BTA Insurance Company preses konferencē informē par polišu mobilo apmaksas sistēmu IPay. Pasākumā piedalās BTA valdes priekšsēdētājs Jānis Lucavs un BTA klientu atbalsta dienesta vadītāja Anda Savļenko.

– ES mājā notiek Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas organizētā diskusija Sociālā aizsardzība pēc brīvā tirgus atvēršanas elektroapgādē.

– Vizītē Latvijā ierodas Eiropas Komisijas ģenerāldirektorāta jūrlietu un zivsaimniecības vadītāja Karla Montesi.

30.janvāris, trešdiena:

– SEB konferenču centrā notiek Vai baudīsim labākas vecumdienas kā kaimiņi – kā uzlabot pensiju sistēmu?

– Korporatīvo finanšu kompānija Laika Stars viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija prezentē pētījuma Ko paveica un ko nepaveica Latvijas valdība ekonomikas krīzes pārvarēšanai. Uzņēmēju viedoklis.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par mazumtirdzniecības apgrozījumu 2012.gada decembrī.

– Finanšu ministrijā notiek neformālās konsultācijas ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem par Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020.gada perioda plānošanas dokumentu sagatavošanu.

– Notiek Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas sēde.

31.janvāris, ceturtdiena:

– Laikraksts Dienas Bizness rīko diskusiju Valsts politika darbaspēka trūkuma risināšanai: pārcelšanās pabalsti, reemigrācija un citas iniciatīvas.

– Zemkopības ministrijā notiek Medību saimniecības attīstības fonda Konsultatīvās padomes un Meža attīstības fonda Padomes sēde.

– Finanšu ministrs Andris Vilks apmeklē Latvijas Brīvo arodbiedrību asociāciju, lai tiktos ar tās pārstāvjiem un pārrunātu aktuālos jautājumus, kas saistīti ar plānoto eiro ieviešanas norisi Latvijā.

– Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Investīciju attīstības aģentūru rīko apaļā galda diskusiju Latvijas uzņēmēju iespējas Indijā un Mjanmā, kurā tiek aicināti piedalīties  ieinteresētie uzņēmēji.

– Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre piedalās Ekonomikas un finanšu komitejas sanāksmē Briselē (Beļģija).

– Finanšu ministrijā notiks 2014. – 2020. gada ES fondu plānošanas perioda Pagaidu uzraudzības komitejas sēde.

1.februāris, piektdiena:

– Valsts Ieņēmumu dienesta telpās notiek Finanšu ministrijas organizēts seminārs reģionālo mediju pārstāvjiem par plānoto eiro ieviešanu.

Ref:017.010.103.4556


Pievienot komentāru

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.

Nedēļas nogalē saglabāsies samērā silts laiks

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 14 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs 0…+5 grādu robežās, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+6 grādiem.

GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un vietnieks Druvis Kleins ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās GKR deputāti

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu, tajā saskatot pārāk daudz nepilnību.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 13,5%, kas ir straujākais kāpums no 27 ES dalībvalstīm.

Krievijā apstiprina amatā Putina jauno premjerministru

Krievijas Valsts dome ceturtdien, 16.janvārī, apstiprinājusi valdības vadītāja amatā Mihailu Mišustinu, kura kandidatūru ierosinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pērn SEB banka izsniegusi studentiem kredītos izsniegusi 9,4 miljonus eiro

Pērn SEB banka studentiem piešķīrusi 1 469 aizdevumus ar valsts galvojumu un to kopsumma ir aptuveni 9,4 miljoni eiro, informē bankā.

Saeima pieņem paziņojumu par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par Latvijas okupāciju un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību.

Latvijas dzelzceļš plāno atlaist 1 500 darbinieku

VAS Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1 500 darbiniekiem.

Lietuvas vēlēšanu sliekšņa reformu aptur viena balss

Lietuvas vēlēšanu sistēmas reformēšanai valstī ir teju vispārējs atbalsts, taču mēģinājums pazemināt parlamenta vēlēšanu slieksni partijām no pieciem līdz trim procentiem šonedēļ cietis neveiksmi.

Mūrniece lūdz Dānijas vēstnieku rast risinājumu, lai Kristīne Misāne netiku izdota Dienvidāfrikas Republikai

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece informējusi Dānijas vēstnieku Latvijā par Saeimas lēmumu par Kristīnes Misānes tiesību aizsardzību un lūgusi Dāniju sniegt atbalstu, lai Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai kriminālvajāšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!