Ekonomikas ministrijas pārstāvjus ievēl Latvenergo padomē

AS Latvenergo padomē ievēlēti Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji Irēna Bērziņa, Edijs Šaicāns un Edmunds Valantis, informē uzņēmumā.

Padomes pirmajā sēdē trešdien, 9.oktobrī, par tās priekšsēdētāju tika ievēlēts Edmunds Valantis, par priekšsēdētāja vietnieku – Edijs Šaicāns.

Padomes locekļi pienākumus pildīs līdz brīdim, kad Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 31.pantā noteiktajā nominēšanas kārtībā valsts kapitāla daļu turētājs amatā ievēlē padomi, skaidro Latvenergo.

«AS Latvenergo padomē strādās speciālisti ar pieredzi valsts pārvaldē un enerģētikā, un viņu uzdevums būs nodrošināt koncerna darbības un mērķu izpildes pārraudzību līdz darbu uzsāks padome piecu cilvēku sastāvā, kuras komplektēšanai norit augustā uzsāktais konkurss. Man kā valsts nozīmīgākā enerģētikas uzņēmuma akciju turētājam svarīgi, lai kompānijas pārvaldība noritētu atbilstoši tiesību aktos noteiktajam un darbotos visas atbildīgās institūcijas,» stāsta EM Valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

Bērziņa ir EM Stratēģiskās un finanšu vadības departamenta direktore, un EM strādā kopš 1997.gada. Šaicāns – EM Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktors, pirms tam strādājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, arī Ķekavas novada pašvaldībā. Valantis ieņem EM Valsts sekretāra vietnieka amatu, iepriekš strādājis VAS Valsts nekustamie īpašumi un SIA Latvijas garantiju aģentūra.

Bērziņa tika iecelta arī AS Latvenergo Revīzijas komitejā, kurā darbu turpina arī Torbens Pedersens, Svens Dinsdorfs un Marita Salgrāve. Ievēlot padomi un padomes locekli ieceļot arī AS Latvenergo Revīzijas komitejā, tiek izpildīta Finanšu instrumentu tirgus likumā noteiktā prasība, ka vismaz vienam no Revīzijas komitejas locekļiem ir jābūt arī padomes loceklim, skaidro uzņēmumā.

Vēl par šo tematu: Kariņš Nemiro lēmumus par Latvenergo padomi atzīst kā politiskus, taču ministra demisiju neprasīs

Jau vēstīts, ka ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) 19.jūnijā atlaida Latvenergo padomi un izveidoja jaunu. Tomēr pēc pārmetumiem, ka ministrs tajā iecēlis sev piesaistītu cilvēkus, tā atkāpās.

Atlaistajā padomē kopš 2016.gada darbojās bijušais DNB bankas vadītājs Latvijā Andris Ozoliņš, Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic valdes loceklis, Slovākijas pilsonis Martins Sedlackis, Ekonomikas ministrijas bijušais valsts sekretāra vietnieks un lidostas Rīga bijušais valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Finanšu nozares asociācijas (iepriekš Latvijas Komercbanku asociācija) bijušais prezidents un AS Valsts nekustamie īpašumi padomes loceklis Mārtiņš Bičevskis, kā arī bijusī RB Rail valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa.

Atlaistās padomes vietā iecelta pagaidu padome, kuras priekšsēdētājs ir Pāvels Rebenoks, bet padomes priekšsēdētāja vietnieks ir Rigensis Bank valdes loceklis Renārs Degro. Tāpat Latvenergo padomē iecelta Inese Kublicka, Artūrs Šnoriņš un Kristaps Stepanovs.

Latvenergo ir valsts kapitālsabiedrība, kuras akciju turētāja ir EM. Akcionāra intereses pārstāv Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Eglītis.

Latvenergo koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro. Savukārt Latvenergo koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

Latvenergo nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. Latvenergo obligācijas kotē biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas