bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 17.02.2020 | Vārda dienas: Donats, Konstance
LatviaLatvija

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra rotēšana uz CSP atkarīga no atbilstoša atalgojuma

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ēriks Eglītis, Ralfs Nemiro, Pāvels Rebenoks, Ekonomikas ministrija, CSP, Centrālās statistikas pārvalde, rotācija, Latvenergo, izdevīgi cilvēki

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) iecerējis Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāru Ēriku Eglīti pārcelt Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) vadītāja amatā, tomēr Eglītis šai rotācijai piekritīs, ja viņam tiks nodrošināts atbilstošs atalgojums.

Nemiro stāstīja, ka valdībai jau pagājušajā nedēļā vajadzējis lemt par izmaiņām EM, no amata atceļot EM valsts sekretāru, kurš profesionālās gaitas varētu turpināt CSP vadībā. Nemiro kā nākamo EM valsts sekretāru izraudzījies līdzšinējo ministrijas valsts sekretāra vietnieku Edmundu Valanti, bet līdzšinējā CSP vadītāja Aija Žīgure piekritusi ieņemt amatu EM Analītiskajā departamentā.

Pēc ekonomikas ministra teiktā, izmaiņas nenotika pagājušajā nedēļā, jo bijis nepieciešamas precizēt «pāris tehniskas lietas».

Vaicāts, vai EM valsts sekretārs piekritis rotācijai, Eglītis atbildēja, ka «tas ir interesants jautājums», jo ministrs līdz šim neesot spējis pierādīt, kādā veidā Eglītim jaunajā amatā tiks nodrošināts līdzvērtīgs atalgojums.

«Kamēr tas nav skaidrs, rotācijai īsti nevaru piekrist. Lai gan no darba satura viedokļa es varu pildīt CSP vadītāja amatu,» atzina Eglītis. Publiski pieejamā informācija liecina, ka CSP vadītāja vidējā mēnešalga ir 2 353 eiro pirms nodokļu nomaksas, savukārt EM valsts sekretāra atalgojums ir 2 441 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Vienlaikus Nemiro norādīja, ka Eglīša rotācija «drīzāk ir uzskatāma par paaugstināšanu amatā» ar «teorētiski» iespējamu lielāku atalgojumu. Ekonomikas ministrs uzskata, ka līdzšinējam EM valsts sekretāram ir labas digitālās prasmes, kas noderēs, pildot divus nozīmīgus CSP projektus, proti, lauksaimniecības skaitīšanu un 2021.gadā gaidāmo tautas skaitīšanu.

EM valsts sekretārs arī piebilda, ka viņam neesot sniegts racionāls pamatojums rotācijai, vien ministra publiski paustais, ka abu sadarbība bijusi laba, bet tā varēja būt vēl labāka.

Lasiet arī: Raidījums: Nemiro vēlas atbrīvoties no valsts sekretāra, kurš iebildis pret amata piešķiršanu Rebenokam

Vaicāts, vai rotācija ir saistīta ar AS Latvenergo padomes locekļu amata konkursu, kuru vada Eglītis, un kurā piedalās arī Nemiro padomnieks Pavels Rebenoks, EM valsts sekretārs atzina, ka tas nav ticis pateikts tieši, bet sajūtu līmenī tam varētu būt saistības.

«Ņemot vērā, ka mums ir bijušas domstarpības tajā, kā šos jautājumus risināt, nevaru izslēgt, ka tas [Latvenergo padomes konkurss] varētu būt iemesls,» pieļāva Eglītis.

Nemiro gan uzsvēra, ka Eglīša rotācijai nav nekādas saistības ar Latvenergo padomes konkursu. «Sadarbība ar Eglīti nav bijusi slikta, bet bija pāris nopietnas lietas, kam pievērsu uzmanību. Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) parlamentārās izmeklēšanas komisija norādīja, ka pārraudzība pār OIK nebija pietiekama. Bet šis ir tiešs EM valsts sekretāra pienākums, ar ko viņš nav pietiekami labi ticis galā,» uzsvēra Nemiro.

Eglītis arī veltīja kritiskus vārdus par ministra izraudzīto EM valsts sekretāru Valanti, kurš ne līdz galam ticis galā ar saviem tiešajiem pienākumiem būvniecības un mājokļu politikas jomā, uz ko pagājušajā nedēļā publicētajā revīzijā par mājokļu politiku valstī netieši norādījusi Valsts kontrole.

Tomēr Nemiro uzsvēra, ka Valantis tiekot nepamatoti apmelots, jo, pretēji iepriekš publiski ziņotajam, pret Valanti nav sākta dienesta pārbaude vai disciplinārlieta.

«Tieši pretēji, viņš ir strādājis ļoti labi, ticis galā ar būvniecības informācijas sistēmas ieviešanu, viņa vadībā ir izveidota būvniecības izmaksu modelēšanas sistēma, kas ļaus valsts konkursos ieekonomēt līdzekļus, kā arī ieviesta ģenerālvienošanās. Valantis bijis arī mans vietnieks, kad risinājām jautājumu, kas saistīts ar būvniecības karteli,» skaidroja ministrs.


Pievienot komentāru

Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Nav izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu referenduma ierosināšanai par Saeimā pieņemtajām izmaiņām pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā.

Arī šajā nedēļā ziema nav gaidāma, būs bieži nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas

Gaidāms, ka vairākās novērojumu stacijās tiks uzstādīti jauni 17.02. gaisa temperatūras rekordi, kā arī ir iespējams tiks pārspēts arī līdzšinējais visas Latvijas 17.02. maksimālās gaisa temperatūras rekords +8,9 grādi.

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību Expo 2020

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību izstādē Expo 2020, kas norisināsies Dubaijā.

Levits ar atbildīgo institūciju vadītājiem lems par turpmāko rīcību Misānes lietā

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 17.februārī, plkst. 9.00 Rīgas pilī sasaucis atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, lai vienotos par turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Nedēļa Lietuvā: Sejas masku deficīts. Pārbaudes par koronavīrusu. 160 000 eiro valsts popularizēšanas stratēģijai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā izteikts aicinājums pārbaudīt, vai tie, kuri valstī ieceļojuši pa sauszemi, nav inficējušies ar koronavīrusu. Atklājies, ka iespējas tikt pie sejas maskām ir apgrūtinātas ar iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Dānija grasās izdot Latvijas pilsoni Misāni Dienvidāfrikai

Dānijas tiesa piektdien, 14.februārī, lēmusi neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā tiek vainota sava bērna nolaupīšanā.

Norāda uz nevienlīdzīgu konkurenci privātā un publiskā sektora kultūras pasākumu rīkotāju vidū

Kultūras pasākumu rīkošanas nozarē nepastāv pilnībā vienlīdzīgi konkurences nosacījumi starp privātā un publiskā sektora tirgus dalībniekiem, secinājusi Konkurences padome.

Šķīdoņa dēļ masas ierobežojumi ieviesti uz 76 grants ceļu posmiem

Patlaban jau 76 valsts grants ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijusi vājāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies 1 700 mediķi, no tiem seši miruši

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1 483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē.

Kariņš uzdod Nemiro nekavējoties sākt darbu pie valdības noteikumu izstrādes OIK efektīvākai pārraudzībai

Valdības deklarācijā noteikts, ka OIK jālikvidē ievērojot tiesiskuma principus un nepieļaujot šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, bet gan veicot to valsts budžetam un iedzīvotājiem ekonomiski un finansiāli izdevīgākajā veidā.

Latvijas tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits pieaudzis par 1,6%

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,85 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2018.gadā.

Orlen Lietuva vedīs pirmo kravu pa pērn atjaunoto Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmu

Polijas naftas koncerna PKN Orlen Lietuvas meitassabiedrība Orlen Lietuva vedīs savu pirmo kravu pa pērn atjaunoto dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe.

Apstiprināts risinājums Rail Baltica reģionālo vilcienu uzņemšanai Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

Līdz šim paredzēto divu sliežu ceļu vietā projektētāji ir raduši risinājumu četru Eiropas platuma sliežu ceļu integrēšanai stacijas projektā, nodrošinot arī starppilsētu un piepilsētas vilcienu apkalpošanu.

Beness Aijo lūdz Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievija viņu atbrīvojusi

Latvijas meklēšanā izsludinātais nacionālboļševiks Beness Aijo lūdz Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievijas varasiestādes viņu atbrīvojušas.

Akciju cenas krītas bažās par koronavīrusu

Akciju cenas pasaulē ceturtdien, 13.februārī, kritušās, atjaunoties bažām par jaunā koronavīrusa Covid-19 epidēmiju Ķīnā.

Kriminālprocesa likumā veiks plašus grozījumus par liecību patiesumu, žurnālistu iespējām un pierādījumu izmantošanu

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz noteikt pienākumu sniegt patiesas liecības, ja persona izmanto tiesības liecināt.

Nedēļas nogale būs sniegota, lietaina un vējaina

Nedēļas nogalē gaidāms spēcīgs vējš, kas piekrastē varētu sasniegt pat 25 m/s, bet gaisa temperatūra saglabāsies līdzšinējās robežās.

Maršruts nedēļas nogalei: Ziemsara Riekstukalnā, Kasešu nakts un Svaparapa

Februāra vidus parasti tiek sagaidīts sirsnīgās noskaņās, tuvojoties Valentīndienai.

Viļņa un Airbnb vienojas par tūristu nodokļa iekasēšanu

Populārā īstermiņa izīrēšanas platforma Airbnb, kas bieži kritizēta par regulācijas trūkumu, tomēr februāra vidū saņēmusi uzslavas, kad tā parakstīja vienošanos ar Viļņas pilsētas pašvaldību.

Nepietiekamās valsts valodas zināšanas pašvaldību deputātiem būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem

Pašvaldības deputātam, kuru Valsts valodas centrs būs aicinājis apgūt valsts valodu nepieciešamajā līmenī, latviešu valodas zināšanas būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem.

KNAB viesojies Rīgas domes Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldē

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvji ceturtdien, 13.februārī, bija ieradušies Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldē, lai veiktu procesuālās darbības.

Saeima atlaiž Rīgas domi

Saeima pieņēmusi lēmumu atlaist Rīgas domi. Dome gan vēl darbu turpina, jo Rīgas domes atlaišanas likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, par ko lēmums desmit dienu laikā jāpieņem Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Tiesa pēc nedēļas paziņos nolēmumu Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pieņēmusi precizēto vienošanos starp apsūdzētajiem tā dēvētajā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā un prokuroru un pēc tam devās pārtraukumā līdz 20.februārim, kad tiks paziņots nolēmums.

Rīgas domes vēlēšanās arī VL–TB/LNNK un JV varētu veidot dalītus sarakstus

Līdz ar Jaunās konservatīvās partijas lēmumu gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēt atsevišķi, visdrīzāk arī nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Jaunā Vienotība veidos atsevišķus sarakstus.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!