Ekonomists: vietējie investori jau ir pieraduši pie politiskās nestabilitātes

Andris Strazds

Investori, kuri pašlaik darbojas Latvijā, jau ir pieraduši pie politiskās nestabilitātes un viņus vakardienas notikumi diez vai spēja šokēt, biznesa portālam Nozare.lv atzina Nordea bankas vecākais ekonomists Andris Strazds.

Viņš skaidroja, ka ekonomiku kopumā jaunā politiskā situācija varētu ietekmēt caur diviem kanāliem – eksporta pieprasījumu un investīcijām. «Diezgan grūti iedomāties, ka kāds ārpus Latvijas pārstās pirkt mūsu preci vai lidot tranzītā caur Rīgas lidostu tikai tāpēc, ka Latvijā rosināta Saeimas atlaišanas procedūra,» teica Strazds.

Attiecībā uz investīcijām situācija esot nopietnāka, jo jaunas investīcijas nākamajos četros līdz piecos mēnešos līdz jaunās Saeimas ievēlēšanai tiešām varētu tikt atliktas, valdot šādam politiskās nestabilitātes fonam.

«Taču šeit runājam tikai par īstermiņa ietekmi. Savukārt, ja šis process noslēdzas tādā veidā, kas investoru skatījumā uzlabo investīciju vidi Latvijā, piemēram, mazina saikni starp lielo biznesu un politiku, tad jau vidējā termiņā varam zaudēto ar uzviju atgūt,» pārliecināts ir ekonomists, vēlreiz uzsverot, ka jau esošo investoru darbu Latvijā vakardienas notikumi diez vai ietekmēs.

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas