bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 21.11.2019 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Ekskluzīvi | Gorkšs: LFF ir norakstījusi lielas naudas summas, kuras varēja novirzīt futbola attīstībai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kaspars Gorkšs

Par Latvijas Futbola federācijas (LFF) finanšu noziegumiem un nesaimnieciski izlietoto naudu, visdrīzāk, maksāsim šodien, atņemot naudu futbola attīstībai rīt, intervijā BNN uzsver no LFF prezidenta amata atstādinātais Kaspars Gorkšs. «Ir strikti jāvēršas pret personām, piemēram, [bijušajiem] ģenerālsekretāriem, par pieļautajām kļūdām pagātnē. Sodiem nevajadzētu aprobežoties ar kaut kādu izrēķināto nodokļa atmaksu, kas varētu būt paņemti no futbola naudas. Šie cilvēki ir jāsauc pie [reālas] atbildības.»

Jāatzīmē, ka iepriekšējie LFF divi sekretāri bija Jānis Mežeckis, kuru vēlāk nomainīja Edgars Pukinsks. Savukārt Gorkšs 17.oktobrī, jau trešajā ārkārtas kongresā šajā gadā, neizturēja uzticības balsojumu un ar septiņu balsu pārsvaru tika atstādināts no LFF prezidenta amata.

«Mēs nevaram atrast zem galda pielipinātu košļeni, iebāzt mutē, košļāt un cerēt, ka tai atgriezīsies garša.»

Ar šādu citātu Gorkšs raksturo situāciju, kāda pašlaik ir LFF. Proti, liela daļa līdzšinējo biedru, viņaprāt, nevēlas pārmaiņas, kuras ietekmētu to sistēmu, kā iepriekš tikusi izlietota futbolam paredzētā nauda.

Gorkšs BNN atklāj, ka, stājoties amatā, attīstības mērķi bija vieni, taču tie kaut kādā mērā transformējās, jo nācās saskarties ar pagātnes pieļautajām kļūdām. «LFF nācās saskarties ar revidenta atzinumu, kurā tika norādīts uz virkni nepilnību, kas pagātnē tika pieļautas futbola federācijas finanšu un saimnieciskajā darbībā. Šīs nepilnības ir jānovērš.»

Finanšu kārtošana, administratīvais darbs ir bijis divu iepriekšējo ģenerālsekretāru atbildība. «Revidentu izvirzītās prasības ir attiecināmas tieši uz viņu pienākumiem. Dažādu rēķinu izrakstīšana, nodokļu maksāšana ir bijusi viņu atbildība. Acīmredzot gadiem piekopto praksi nav gribējies mainīt. Tieši tie bija mani lielākie atklājumi, pārņemot ikdienas darbus un finanšu lietas Latvijas Futbola federācijā.»

Līgumi ar fiktīvām pazīmēm. Politiskais spiediens. «Nopludinātā» nauda

Politiskais spiediens LFF prezidenta amatā tika izjusts, kā Gorkšs apgalvo, visu šo pusotru gadu, un tā ir bijusi ieņemamā amata sastāvdaļa. Uzskaitot darba virzienus, Gorkšs iezīmē: «Viens ir ikdienas darbi, kuri man bija jāpārņem pilnā apmērā. Otrs – izaugsmes vīzijas realizācija. Tikmēr trešais, ar ko jāsaskaras, – izrādītā pretestība, lai netiktu cilātas kaut kādas pagātnes lietas, norādītas nepilnības. Bija jūtama dziņa pēc varas pārņemšanas no ārpuses.»

Gorkšs uzsver, ka valdībai un atbildīgajām amatpersonām [futbola nozarē] ir jāuzņemas atbildība par to, ka LFF vairākus gadus par piešķirto finansējumu nav iesniegusi valstij atskaites. «Nav iesniegtas atskaites par vairāku futbola pasākumu finansējuma izlietojumu. Ir virkne pārkāpumu, tai skaitā izvairīšanās no nodokļu samaksas. Ir potenciālo darba līgumu izmantošana kā darba apmaksas sastāvdaļa. Ir līgumi ar futbola federāciju vai tai radniecīgām personām, pietuvinātām personām ar fiktīvu līgumu pazīmēm, kas arī ir jāizmeklē un kas paredz nodokļu aprēķinu un, protams, arī apmaksu.»

Tāpat Gorkšs uzsver, ka LFF viens no «robiem» ir darījumi ar Futbola federācijas dibinātajiem meitasuzņēmumam, kur norakstītas lielas naudas summas, kuras varēja tikt novadītas futbola attīstībai.

«Futbola federācija ir aizdevusi lielas summas saviem meitasuzņēmumiem, kas tālāk tiek aizdota privātpersonām, un paši meitasuzņēmumi ar vienbalsīgu Futbola federācijas amatpersonas lēmumu nodoti likvidācijai.» Proti, ar šādu sistēmu tiek īstenots tas, ka nauda nevienam nav jāatmaksā.

Par Gorkša atkāpšanos viens no pirmajiem ārkārtas kongresiem norisinājās pēc tam, kad tika pabeigts audits mācību treniņu centrā Staicelē. «Tas ilgstoši ir bijis Latvijas Futbola federācijas sāpju bērns. Atklājām, var teikt, sazarotu uzņēmumu sistēmu. Tāpat arī to, ka Futbola federācija principā uztur Jāņa Bakmaņa privātskolu par saviem līdzekļiem, tādējādi kaut kādā mērā atraujot naudu futbola attīstībai.»

Gorkšs atzīmē, ka iepriekšējās LFF vadības darbos atklāti līgumi ar fiktīvām pazīmēm – trūka gan pieņemšanas, gan nodošanas aktu, gan atskaišu par veiktajiem darbiem. Tāpat neesot bijusi skaidrība, vai Futbola federācijas darbiniekiem pietuvināto personu uzņēmumi vispār ir kvalificēti sniegt attiecīgus pakalpojumus, stāsta Gorkšs.

«Daudzviet trūka arī pašu līgumu LFF lietvedībā, kas liecinātu par šo darījumi noslēgšanu un leģitimitāti.»

«Šeit mēs nonākam situācijā, kad āzis ir iecelts par dārznieku.»

Pēc Gorkša vārdiem, LFF šobrīd ir neierasta situācija – pat krīzes situācija –, jo valde ilgstoši nav akceptējusi ģenerālsekretāru. «Mums tāda nebija. Tāpat pēc neuzticības izteikšanas LFF ir palikusi bez personas ar paraksta tiesībām. Ikdienas procesi Futbola federācijā šobrīd ir traucēti.»

Par to, kāpēc LFF amatā vēlas ielikt nevis cilvēkus, kas pārzina sporta nozari, bet politiskas figūras, Gorkšs komentē: «Prezidenta amatā viens no galvenajiem uzdevumiem ir dibināt saikni ar valsti, pašvaldību un starptautiskām organizācijām. Bieži vien šī nepieciešamība tiek pārprasta tādā veidā, ka prezidenta amatā ir jāieliek kāds politiķis vai ar pašvaldībām saistīts cilvēks, jo tas automātiski veicina šo saikņu izveidošanu.»

Runājot par to, kādam vajadzētu būt nākamajam LFF prezidentam, Gorkšs uzsver, ka viņam noteikti vajadzētu virzīt iesāktās pārmaiņas uz priekšu. «Lepojos ar lietām, kuras uzsākām. Man gribētos redzēt kādu, kurš uzņemas atbildību un noved šos procesus līdz galam. Valdei būs ļoti liels pārbaudījumus, jo šobrīd tā ir lēmusi apstiprināt ģenerālsekretāru, kuram šobrīd pašam pret sevi būs jāvēršas, ar prasību paskaidrot viņa pagātnes rīcības. Šeit mēs nonākam situācijā, kad āzis ir iecelts par dārznieku.»

«Pietiekami lielais biedru skaits, kas mani atbalstījis, pierāda, ka [federācijā] ir biedri, kas vēlas pārmaiņas, kas vēlas pabeigt attīrīšanas procesu. Pēc ilgās stagnācijas tas ir nepieciešams un tikai tad to var izmantot kā tīru atspēriena platformu. Tad arī varēs koncentrēties uz lietām, kas pozitīvas.»

«Piemēram, iesāktā cīņa pret manipulāciju ar spēļu rezultātiem, vēsturē pirmais ministrijas piešķirtais finansējums futbola infrastruktūrai reģionos, lielie starptautiskie pasākumi, kurus esam rīkojuši. Ir ļoti daudz pozitīvu lietu, kas notiek futbolā, taču šis fons diemžēl rada mazliet rūgtu pēcgaršu, padarot to ne tik pozitīvu. Tāpēc man ir cerība, ka gan valde, gan tas, kurš stāsies manā vietā, ar pilnu atbildību pieies šim amatam,» BNN norāda Gorkšs.


Pievienot komentāru

 1. Jānis teica:

  Interesanti,ko Gorkša kungs negriezās kompetentās iestādēs par naudas izsaimniekošanu ?

 2. Andris teica:

  Gorkša vārdi- “Prezidenta amatā viens no galvenajiem uzdevumiem ir dibināt saikni ar valsti, pašvaldību un starptautiskām organizācijām.”
  Ko Gorkš ir izdarījis pusotru gadu laikā,no prezidenta galvenajiem uzdevumiem?

 3. Ivars teica:

  Kas ir pie siles,tas arī ” strebj ” .

Veca mīlestība nerūs. Jauno Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu izsludina pēc iepriekšējiem noteikumiem

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir izsludinājis jaunu atklātu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, vienlaikus plānojot sarunu procedūru pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai līdz tā beigām.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lietuvas medijos šobrīd dominē banku temats dažādās negatīvās nokrāsās: SEB un Swedbank slēdz filiāles reģionos, samazina bankomātu skaitu, tikmēr mājokļa kredītu procentlikmes ir augstākas nekā eirozonā vidēji. Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.

Aktualizē Dzelzceļa pārvadājumu likumu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā, no tā svītrojot novecojušas tiesību normas.

Saeima nosoda Krievijas organizētās vēlēšanas anektētajā Krimā

Saeima pieņēmusi paziņojumu par Krievijas Federācijas organizētajām, tā dēvētajām vēlēšanām Krimas Autonomajā Republikā un Sevastopolē.

BATL valdes loceklis: Latvijai jāpiedāvā baltkrievu partneriem pievilcīgs darījums

«Jaunā likuma iecere par dzelzceļa pierobežas posma atvēršanu visiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir spēcīgs signāls, lai stiprinātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību.»

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš būs pieci gadi

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu gadu vietā. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.

OECD Latvijai iesaka ieguldīt pētniecībā un attīstībā

Jaunākajā globālās ekonomikas apskatā OECD Latvijai ieteikusi investēt pētniecībā un attīstībā, lai turpinātu ekonomikas attīstību un veicinātu tās konkurētspēju.

Turpmāk kriminālprocesos iesaistītajiem būs jāpierāda mantas izcelsme

Saeima pieņēmusi grozījumus, kas paredz sekmēt efektīvāku finanšu un ekonomisko noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu.

Tiesa pārmetumos par Maxima traģēdijas lietas vilcināšanu saskata atsevišķu personu vēlmi vairot savu atpazīstamību

Tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Maxima traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Facebook, Google biznesa modeļi «apdraud cilvēktiesības», uzskata Amnesty International

Cilvēktiesību organizācija Amnesty International pētījumā secinājusi, ka interneta lieluzņēmumu Facebook un Google «uzņēmējdarbības modelis, kas balstīts uz izsekošanu» nav savienojams ar tiesībām uz privātumu.

Saeima pilnveido kārtību atlīdzības par darbspēju zaudējumu aprēķināšanai

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

Pērn Latvijā izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauguši par 11,5%

Izdevumi slimības un veselības aprūpei pieauga par 20,2%, atbalstam ģimenei un bērniem – par 9,8%, bezdarbnieku atbalsta pasākumiem– par 9,7%.

Latvijas tiekšanās uz klimatneitralitāti varētu prasīt miljardiem eiro

Latvija vēl nav aplēsusi virzības uz klimatneitralitāti izmaksas, tomēr tās būs mērāmas miljardos eiro, atzinusi VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldību reformas komisijā ievēl Dombravu, Valaini un Ašeradenu

Saeima ceturtdien, 21.novembrī, atbalstījusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sastāvu.

Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.

Vīķe-Freiberga: Šī Saeima nav vainīga pie iepriekšējā sasaukuma «dzeguzes olām»

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata.

Grieķija slēgs pārpildītas migrantu nometnes

Grieķijā pārpildītas atvērta tipa nometnes, kur mīt ap 33 000 patvēruma meklētāju, tiks slēgtas un aizstātas ar slēgtiem centriem, tā lēmusi Grieķijas valdība.

Ja Rīgas dome neatrisinās atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, VARAM varētu rosināt tās atlaišanu

Ja Rīgas dome līdz 11.decembrim nebūs radusi risinājumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, VARAM visticamāk iniciēs tās atlaišanu, teicis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Saeima nosaka stingrākas prasības ĢMO kontrolei

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei.

Investējot 10 miljonus, Krustpils novadā atver finiera rūpnīcu

Investējot 10 miljonus eiro, Krustpils novadā darbu uzsākusi kokapstrādes rūpnīca AmberBirch, kur no vietējām izejvielām ražos tehnisko finieri.

Saeimas deputāti: bioekonomika ir būtisks Latvijas stratēģiskās attīstības virziens

Bioekonomika ir viens no galvenajiem Latvijas stratēģiskajiem attīstības virzieniem, un Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027.gadam ir jāietver bioekonomikai veltīta sadaļa.

Tiesa norāda uz Ryanair bagāžas maksas pārmērību

Eiropas lielākā lidsabiedrība Ryanair sodīta ar naudassodu, tiesai Spānijā secinot, ka maksas iekasēšana par rokasbagāžu ir pārmērīga. Tiesā vērsusies pasažiere, kurai lidsabiedrība likusi maksāt sodu par somas ņemšanu salonā, nepērkot tai īpašu biļeti.

Cērps: Latvijas Bankas prioritātei jābūt finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai

Latvijas Bankas būtiskākajai prioritātei ir jābūt atbildībai par finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanu, izteicies potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, bijušais FKTK priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Konkursā uz NEPLP locekļa amatu kandidatūras pieteikuši kopskaitā 17 pretendenti, tai skaitā arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis un filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.

Saglabājot aizliegumu rīkot jaunas vēlēšanas, tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju

Tiesa saglabājusi pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, tomēr tā atzinusi, ka valdībai ir tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju, līdz ar to tā var nomainīt pašreizējo rektora vietas izpildītāju Indriķi Muižnieku.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!