bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 21.01.2020 | Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
LatviaLatvija

Ekskluzīvi | Gorkšs: LFF ir norakstījusi lielas naudas summas, kuras varēja novirzīt futbola attīstībai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kaspars Gorkšs

Par Latvijas Futbola federācijas (LFF) finanšu noziegumiem un nesaimnieciski izlietoto naudu, visdrīzāk, maksāsim šodien, atņemot naudu futbola attīstībai rīt, intervijā BNN uzsver no LFF prezidenta amata atstādinātais Kaspars Gorkšs. «Ir strikti jāvēršas pret personām, piemēram, [bijušajiem] ģenerālsekretāriem, par pieļautajām kļūdām pagātnē. Sodiem nevajadzētu aprobežoties ar kaut kādu izrēķināto nodokļa atmaksu, kas varētu būt paņemti no futbola naudas. Šie cilvēki ir jāsauc pie [reālas] atbildības.»

Jāatzīmē, ka iepriekšējie LFF divi sekretāri bija Jānis Mežeckis, kuru vēlāk nomainīja Edgars Pukinsks. Savukārt Gorkšs 17.oktobrī, jau trešajā ārkārtas kongresā šajā gadā, neizturēja uzticības balsojumu un ar septiņu balsu pārsvaru tika atstādināts no LFF prezidenta amata.

«Mēs nevaram atrast zem galda pielipinātu košļeni, iebāzt mutē, košļāt un cerēt, ka tai atgriezīsies garša.»

Ar šādu citātu Gorkšs raksturo situāciju, kāda pašlaik ir LFF. Proti, liela daļa līdzšinējo biedru, viņaprāt, nevēlas pārmaiņas, kuras ietekmētu to sistēmu, kā iepriekš tikusi izlietota futbolam paredzētā nauda.

Gorkšs BNN atklāj, ka, stājoties amatā, attīstības mērķi bija vieni, taču tie kaut kādā mērā transformējās, jo nācās saskarties ar pagātnes pieļautajām kļūdām. «LFF nācās saskarties ar revidenta atzinumu, kurā tika norādīts uz virkni nepilnību, kas pagātnē tika pieļautas futbola federācijas finanšu un saimnieciskajā darbībā. Šīs nepilnības ir jānovērš.»

Finanšu kārtošana, administratīvais darbs ir bijis divu iepriekšējo ģenerālsekretāru atbildība. «Revidentu izvirzītās prasības ir attiecināmas tieši uz viņu pienākumiem. Dažādu rēķinu izrakstīšana, nodokļu maksāšana ir bijusi viņu atbildība. Acīmredzot gadiem piekopto praksi nav gribējies mainīt. Tieši tie bija mani lielākie atklājumi, pārņemot ikdienas darbus un finanšu lietas Latvijas Futbola federācijā.»

Līgumi ar fiktīvām pazīmēm. Politiskais spiediens. «Nopludinātā» nauda

Politiskais spiediens LFF prezidenta amatā tika izjusts, kā Gorkšs apgalvo, visu šo pusotru gadu, un tā ir bijusi ieņemamā amata sastāvdaļa. Uzskaitot darba virzienus, Gorkšs iezīmē: «Viens ir ikdienas darbi, kuri man bija jāpārņem pilnā apmērā. Otrs – izaugsmes vīzijas realizācija. Tikmēr trešais, ar ko jāsaskaras, – izrādītā pretestība, lai netiktu cilātas kaut kādas pagātnes lietas, norādītas nepilnības. Bija jūtama dziņa pēc varas pārņemšanas no ārpuses.»

Gorkšs uzsver, ka valdībai un atbildīgajām amatpersonām [futbola nozarē] ir jāuzņemas atbildība par to, ka LFF vairākus gadus par piešķirto finansējumu nav iesniegusi valstij atskaites. «Nav iesniegtas atskaites par vairāku futbola pasākumu finansējuma izlietojumu. Ir virkne pārkāpumu, tai skaitā izvairīšanās no nodokļu samaksas. Ir potenciālo darba līgumu izmantošana kā darba apmaksas sastāvdaļa. Ir līgumi ar futbola federāciju vai tai radniecīgām personām, pietuvinātām personām ar fiktīvu līgumu pazīmēm, kas arī ir jāizmeklē un kas paredz nodokļu aprēķinu un, protams, arī apmaksu.»

Tāpat Gorkšs uzsver, ka LFF viens no «robiem» ir darījumi ar Futbola federācijas dibinātajiem meitasuzņēmumam, kur norakstītas lielas naudas summas, kuras varēja tikt novadītas futbola attīstībai.

«Futbola federācija ir aizdevusi lielas summas saviem meitasuzņēmumiem, kas tālāk tiek aizdota privātpersonām, un paši meitasuzņēmumi ar vienbalsīgu Futbola federācijas amatpersonas lēmumu nodoti likvidācijai.» Proti, ar šādu sistēmu tiek īstenots tas, ka nauda nevienam nav jāatmaksā.

Par Gorkša atkāpšanos viens no pirmajiem ārkārtas kongresiem norisinājās pēc tam, kad tika pabeigts audits mācību treniņu centrā Staicelē. «Tas ilgstoši ir bijis Latvijas Futbola federācijas sāpju bērns. Atklājām, var teikt, sazarotu uzņēmumu sistēmu. Tāpat arī to, ka Futbola federācija principā uztur Jāņa Bakmaņa privātskolu par saviem līdzekļiem, tādējādi kaut kādā mērā atraujot naudu futbola attīstībai.»

Gorkšs atzīmē, ka iepriekšējās LFF vadības darbos atklāti līgumi ar fiktīvām pazīmēm – trūka gan pieņemšanas, gan nodošanas aktu, gan atskaišu par veiktajiem darbiem. Tāpat neesot bijusi skaidrība, vai Futbola federācijas darbiniekiem pietuvināto personu uzņēmumi vispār ir kvalificēti sniegt attiecīgus pakalpojumus, stāsta Gorkšs.

«Daudzviet trūka arī pašu līgumu LFF lietvedībā, kas liecinātu par šo darījumi noslēgšanu un leģitimitāti.»

«Šeit mēs nonākam situācijā, kad āzis ir iecelts par dārznieku.»

Pēc Gorkša vārdiem, LFF šobrīd ir neierasta situācija – pat krīzes situācija –, jo valde ilgstoši nav akceptējusi ģenerālsekretāru. «Mums tāda nebija. Tāpat pēc neuzticības izteikšanas LFF ir palikusi bez personas ar paraksta tiesībām. Ikdienas procesi Futbola federācijā šobrīd ir traucēti.»

Par to, kāpēc LFF amatā vēlas ielikt nevis cilvēkus, kas pārzina sporta nozari, bet politiskas figūras, Gorkšs komentē: «Prezidenta amatā viens no galvenajiem uzdevumiem ir dibināt saikni ar valsti, pašvaldību un starptautiskām organizācijām. Bieži vien šī nepieciešamība tiek pārprasta tādā veidā, ka prezidenta amatā ir jāieliek kāds politiķis vai ar pašvaldībām saistīts cilvēks, jo tas automātiski veicina šo saikņu izveidošanu.»

Runājot par to, kādam vajadzētu būt nākamajam LFF prezidentam, Gorkšs uzsver, ka viņam noteikti vajadzētu virzīt iesāktās pārmaiņas uz priekšu. «Lepojos ar lietām, kuras uzsākām. Man gribētos redzēt kādu, kurš uzņemas atbildību un noved šos procesus līdz galam. Valdei būs ļoti liels pārbaudījumus, jo šobrīd tā ir lēmusi apstiprināt ģenerālsekretāru, kuram šobrīd pašam pret sevi būs jāvēršas, ar prasību paskaidrot viņa pagātnes rīcības. Šeit mēs nonākam situācijā, kad āzis ir iecelts par dārznieku.»

«Pietiekami lielais biedru skaits, kas mani atbalstījis, pierāda, ka [federācijā] ir biedri, kas vēlas pārmaiņas, kas vēlas pabeigt attīrīšanas procesu. Pēc ilgās stagnācijas tas ir nepieciešams un tikai tad to var izmantot kā tīru atspēriena platformu. Tad arī varēs koncentrēties uz lietām, kas pozitīvas.»

«Piemēram, iesāktā cīņa pret manipulāciju ar spēļu rezultātiem, vēsturē pirmais ministrijas piešķirtais finansējums futbola infrastruktūrai reģionos, lielie starptautiskie pasākumi, kurus esam rīkojuši. Ir ļoti daudz pozitīvu lietu, kas notiek futbolā, taču šis fons diemžēl rada mazliet rūgtu pēcgaršu, padarot to ne tik pozitīvu. Tāpēc man ir cerība, ka gan valde, gan tas, kurš stāsies manā vietā, ar pilnu atbildību pieies šim amatam,» BNN norāda Gorkšs.


Pievienot komentāru

 1. Jānis teica:

  Interesanti,ko Gorkša kungs negriezās kompetentās iestādēs par naudas izsaimniekošanu ?

 2. Andris teica:

  Gorkša vārdi- “Prezidenta amatā viens no galvenajiem uzdevumiem ir dibināt saikni ar valsti, pašvaldību un starptautiskām organizācijām.”
  Ko Gorkš ir izdarījis pusotru gadu laikā,no prezidenta galvenajiem uzdevumiem?

 3. Ivars teica:

  Kas ir pie siles,tas arī ” strebj ” .

Interpola bijušo priekšnieku notiesā uz 13 gadiem cietumā

Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas Interpola bijušais priekšnieks Mengs Hongvei viņa dzimtajā Ķīnā notiesāts uz 13 gadiem cietumā par kukuļņemšanu.

Saeimas komisijā lemj par lēnāku akcīzes likmes kāpumu cukurotajiem dzērieniem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija vienojusies noteikt zemāku akcīzes nodokļa likmi cukurotajiem dzērieniem, nekā tas tika atbalstīts agrākos likumprojekta lasījumos.

Spānijā postījumus rada stipra vētra

Spānijas dienvidaustrumus skārusi stipra vētra, ko amatpersonas saistījušas ar četru cilvēku bojāeju. Vētra nonākusi Francijā, kur to raksturo kā spēcīgāko ziemas vētru kopš 1982.gada.

Latvijā trešajā ceturksnī budžeta deficīts bijis līdzīgs ES vidējam rādītājam

Latvijas budžeta deficīts pērn trešajā ceturksnī veidojis 0,9% no iekšzemes kopprodukta, un tas līdzinājās vidējam līmenim Eiropas Savienībā.

LAKRA: Pēc Parex parādu norakstīšanas valsts nākamajam solim jābūt Latvijas iedzīvotāju bezcerīgo parādu atlaišanai

Tas, ka tiek izvērtēta iespēja pārtraukt tiesāšanos ar bijušajiem Parex īpašniekiem par parādu piedziņu, tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir signāls, ka valsts ir gatava atlaist viņu parādus, uzskata LAKRA valdes loceklis Jānis Āboliņš.

Latvijas Kuģu reģistrā pieaug kravas kuģu skaits

Gada laikā Kuģu reģistrā no jauna reģistrēti astoņi – seši sauskravas kuģi un divi naftas tankkuģi. SOLAS kuģu kopējā tonnāža sasniegusi 140 301.

Atskats uz laiku pēc dižķibeles: Latvijā turpinājusi rezonēt «gāzi grīdā» politika

«Latvijā joprojām ir turpinājusi rezonēt «gāzi grīdā» politikas negatīvā ietekme,» atskatoties uz gadiem pēc krīzes, spriež SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Rīgas domes opozīcija neredz jēgu parakstīties par Burova atlaišanu, jo Saeima, visticamāk, atstādinās visu domi

Rīgas domes opozīciju pārstāvošie politiskie spēki pagaidām neplāno sākt parakstu vākšanu par neuzticības izteikšanu Oļegam Burovam, jo uzskata, ka tuvāko nedēļu laikā Saeima nobalsos par domes atlaišanu.

Krievijas lielpilsētās evakuē tiesas spridzināšanas draudu dēļ

Maskavā un Sanktpēterburgā otrdien, 21.janvārī, evakuēti tiesu nami saistībā ar atkārtotiem spridzināšanas draudiem šajās ēkās, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Vējoni ievēl par Latvijas Basketbola savienības prezidentu

Par Latvijas Basketbola savienības prezidentu ievēlēts bijušais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv.

Konkurences padome: Tikai 41% no Latvijā patērētā alus ražo šeit uz vietas

Pašlaik Latvijā no visa patērētā alus 41 % tiek saražots Latvijā, bet 59 % tiek importēti no citām valstīm, secinājusi Konkurences padome.

ASV sākas impīčmenta tiesa pret Donaldu Trampu

ASV Kongresa Senātā otrdien, 21.janvārī, paredzēts sākums impīčmenta tiesai, kuras mērķis ir noskaidrot, vai ASV prezidents Donalds Tramps ir vainīgs apsūdzībās, kas saistītas ar viņa ārpolitikas kontaktiem ar Ukrainu.

Aptauja: Puse iedzīvotāju uzskata, ka valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte ir uzlabojusies

Puse jeb 50% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pēdējo piecu gadu laikā ārpus apdzīvotām vietām esošo valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte kopumā ir uzlabojusies, par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti.

LZP reģionālā nodaļa rosina runāt par partijas atšķelšanos no ZZS

Latvijas Zaļās partijas Cēsu nodaļa uzskata, ka partijai būtu jāuzsāk diskusija par iespējamu aiziešanu no Zaļo un zemnieku savienības, raksta laikraksts Latvijas Avīze.

SVF samazina pasaules ekonomikas prognozi 2020.gadam

Starptautiskais Valūtas fonds ir samazinājis tā ekonomiskās izaugsmes prognozi pasaulei 2020.gadam, lēmumu skaidrojot ar neskaidrību, ko rada ASV-Ķīnas tirdzniecības attiecību saspīlējums un gausa tautsaimniecības izaugsme Indijā.

Klimatam veltītā Davosas forumā pretējus skatījumus paudīs Tunberga un Tramps

Davosā, Šveicē otrdien, 21.janvārī, sākas Pasaules Ekonomikas forums, un tas ir veltīs ekonomikas pārmaiņām ceļā uz ilgtspējīgu tautsaimniecību. Pretēji skatījumi ir gaidāmi ASV prezidenta Donalda Trampa un klimata aktīvistes Grētas Tunbergas.

Swedbank Latvijas ekonomikas izaugsmi 2020.gadā paredz 2,2% apmērā

Latvijas tautsaimniecības izaugsme arī 2020.gadā balstīsies privātajā patēriņā un izaugsme gaidāma 2,2% apmērā, prognozē Swedbank galvenā ekonomiste Līva Zorgenfreija.

Arī Jūlija Krūmiņa sodīšana par nelikumīgu partijas finansēšanu neesot iemesls ZZS nepiešķirt valsts finansējumu

Prokuratūras piemērotais naudas sods uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam neliedz pārtraukt valsts finansējuma izmaksu Zaļo un zemnieku savienībai.

Gaisa spēku komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Viesturs Masulis

Pulkvežleitnants Masulis dienējis dažādos amatos Gaisa spēkos, tostarp bijis Gaisa telpas novērošanas eskadriļas komandieris un Gaisa spēku štāba priekšnieks, un starptautisku dienesta pieredzi ieguvis NATO štābā.

Ģirģens: Plašāks pretendentu loks VP vadītāja amatam būtu sabiedrības interesēs

Plašaks pretendentu loks Valsts policijas priekšnieka amatam būtu sabiedrības interesēs, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Valodas inspektori Igaunijā lūdz Hesburger pārtulkot «drive-in» zīmes

Igaunijas Valodas inspekcija norādījusi somu ātrās ēdināšanas tīklam Hesbruger, ka tas pārkāpj Valodas likumu, izvietojot zīmes ar anglisko uzrakstu «drive-in» bez tulkojuma igauņu valodā.

Piemin arī barikāžu laika žurnālistus

«Var jau būt, ka toreiz zāle bija zaļāka un mēs paši – jaunāki, bet mēs un mūsu atmiņas ir tās pašas – par Latvijas brīvību.»

Lietuva pārdēvēs autoceļus, godinot Baltijas ceļu; mudinās Latviju un Igauniju darīt tāpat

Lietuva plāno godināt Baltijas ceļa akciju, par Baltijas ceļu nosaucot maģistrālos autoceļus, uz kuriem cilvēki tolaik veidoja dzīvo ķēdi, kā arī iecerējusi aicināt līdzīgi rīkoties arī Latviju un Igauniju.

Akciju cenas sarūk, investoriem pārdodot sadārdzinājušās akcijas

Akciju cenas piektdien bija kāpušas un Volstrītas indeksi pieauguši līdz jauniem rekordiem, jo spēcīgi Ķīnas ekonomikas dati uzlaboja globālās ekonomikas perspektīvu pēc ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanās.

Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām kandidātiem VP vadītāja amatam, nevis pret konkursa rīkošanu

Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām Valsts policijas vadītāja amata kandidātiem, bet nevis pret konkursa rīkošanu, pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem pavēstījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!