bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 12.11.2019 | Vārda dienas: Kaija, Kornēlija
LatviaLatvija

Ekskluzīvi | Gorkšs: LFF ir norakstījusi lielas naudas summas, kuras varēja novirzīt futbola attīstībai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kaspars Gorkšs

Par Latvijas Futbola federācijas (LFF) finanšu noziegumiem un nesaimnieciski izlietoto naudu, visdrīzāk, maksāsim šodien, atņemot naudu futbola attīstībai rīt, intervijā BNN uzsver no LFF prezidenta amata atstādinātais Kaspars Gorkšs. «Ir strikti jāvēršas pret personām, piemēram, [bijušajiem] ģenerālsekretāriem, par pieļautajām kļūdām pagātnē. Sodiem nevajadzētu aprobežoties ar kaut kādu izrēķināto nodokļa atmaksu, kas varētu būt paņemti no futbola naudas. Šie cilvēki ir jāsauc pie [reālas] atbildības.»

Jāatzīmē, ka iepriekšējie LFF divi sekretāri bija Jānis Mežeckis, kuru vēlāk nomainīja Edgars Pukinsks. Savukārt Gorkšs 17.oktobrī, jau trešajā ārkārtas kongresā šajā gadā, neizturēja uzticības balsojumu un ar septiņu balsu pārsvaru tika atstādināts no LFF prezidenta amata.

«Mēs nevaram atrast zem galda pielipinātu košļeni, iebāzt mutē, košļāt un cerēt, ka tai atgriezīsies garša.»

Ar šādu citātu Gorkšs raksturo situāciju, kāda pašlaik ir LFF. Proti, liela daļa līdzšinējo biedru, viņaprāt, nevēlas pārmaiņas, kuras ietekmētu to sistēmu, kā iepriekš tikusi izlietota futbolam paredzētā nauda.

Gorkšs BNN atklāj, ka, stājoties amatā, attīstības mērķi bija vieni, taču tie kaut kādā mērā transformējās, jo nācās saskarties ar pagātnes pieļautajām kļūdām. «LFF nācās saskarties ar revidenta atzinumu, kurā tika norādīts uz virkni nepilnību, kas pagātnē tika pieļautas futbola federācijas finanšu un saimnieciskajā darbībā. Šīs nepilnības ir jānovērš.»

Finanšu kārtošana, administratīvais darbs ir bijis divu iepriekšējo ģenerālsekretāru atbildība. «Revidentu izvirzītās prasības ir attiecināmas tieši uz viņu pienākumiem. Dažādu rēķinu izrakstīšana, nodokļu maksāšana ir bijusi viņu atbildība. Acīmredzot gadiem piekopto praksi nav gribējies mainīt. Tieši tie bija mani lielākie atklājumi, pārņemot ikdienas darbus un finanšu lietas Latvijas Futbola federācijā.»

Līgumi ar fiktīvām pazīmēm. Politiskais spiediens. «Nopludinātā» nauda

Politiskais spiediens LFF prezidenta amatā tika izjusts, kā Gorkšs apgalvo, visu šo pusotru gadu, un tā ir bijusi ieņemamā amata sastāvdaļa. Uzskaitot darba virzienus, Gorkšs iezīmē: «Viens ir ikdienas darbi, kuri man bija jāpārņem pilnā apmērā. Otrs – izaugsmes vīzijas realizācija. Tikmēr trešais, ar ko jāsaskaras, – izrādītā pretestība, lai netiktu cilātas kaut kādas pagātnes lietas, norādītas nepilnības. Bija jūtama dziņa pēc varas pārņemšanas no ārpuses.»

Gorkšs uzsver, ka valdībai un atbildīgajām amatpersonām [futbola nozarē] ir jāuzņemas atbildība par to, ka LFF vairākus gadus par piešķirto finansējumu nav iesniegusi valstij atskaites. «Nav iesniegtas atskaites par vairāku futbola pasākumu finansējuma izlietojumu. Ir virkne pārkāpumu, tai skaitā izvairīšanās no nodokļu samaksas. Ir potenciālo darba līgumu izmantošana kā darba apmaksas sastāvdaļa. Ir līgumi ar futbola federāciju vai tai radniecīgām personām, pietuvinātām personām ar fiktīvu līgumu pazīmēm, kas arī ir jāizmeklē un kas paredz nodokļu aprēķinu un, protams, arī apmaksu.»

Tāpat Gorkšs uzsver, ka LFF viens no «robiem» ir darījumi ar Futbola federācijas dibinātajiem meitasuzņēmumam, kur norakstītas lielas naudas summas, kuras varēja tikt novadītas futbola attīstībai.

«Futbola federācija ir aizdevusi lielas summas saviem meitasuzņēmumiem, kas tālāk tiek aizdota privātpersonām, un paši meitasuzņēmumi ar vienbalsīgu Futbola federācijas amatpersonas lēmumu nodoti likvidācijai.» Proti, ar šādu sistēmu tiek īstenots tas, ka nauda nevienam nav jāatmaksā.

Par Gorkša atkāpšanos viens no pirmajiem ārkārtas kongresiem norisinājās pēc tam, kad tika pabeigts audits mācību treniņu centrā Staicelē. «Tas ilgstoši ir bijis Latvijas Futbola federācijas sāpju bērns. Atklājām, var teikt, sazarotu uzņēmumu sistēmu. Tāpat arī to, ka Futbola federācija principā uztur Jāņa Bakmaņa privātskolu par saviem līdzekļiem, tādējādi kaut kādā mērā atraujot naudu futbola attīstībai.»

Gorkšs atzīmē, ka iepriekšējās LFF vadības darbos atklāti līgumi ar fiktīvām pazīmēm – trūka gan pieņemšanas, gan nodošanas aktu, gan atskaišu par veiktajiem darbiem. Tāpat neesot bijusi skaidrība, vai Futbola federācijas darbiniekiem pietuvināto personu uzņēmumi vispār ir kvalificēti sniegt attiecīgus pakalpojumus, stāsta Gorkšs.

«Daudzviet trūka arī pašu līgumu LFF lietvedībā, kas liecinātu par šo darījumi noslēgšanu un leģitimitāti.»

«Šeit mēs nonākam situācijā, kad āzis ir iecelts par dārznieku.»

Pēc Gorkša vārdiem, LFF šobrīd ir neierasta situācija – pat krīzes situācija –, jo valde ilgstoši nav akceptējusi ģenerālsekretāru. «Mums tāda nebija. Tāpat pēc neuzticības izteikšanas LFF ir palikusi bez personas ar paraksta tiesībām. Ikdienas procesi Futbola federācijā šobrīd ir traucēti.»

Par to, kāpēc LFF amatā vēlas ielikt nevis cilvēkus, kas pārzina sporta nozari, bet politiskas figūras, Gorkšs komentē: «Prezidenta amatā viens no galvenajiem uzdevumiem ir dibināt saikni ar valsti, pašvaldību un starptautiskām organizācijām. Bieži vien šī nepieciešamība tiek pārprasta tādā veidā, ka prezidenta amatā ir jāieliek kāds politiķis vai ar pašvaldībām saistīts cilvēks, jo tas automātiski veicina šo saikņu izveidošanu.»

Runājot par to, kādam vajadzētu būt nākamajam LFF prezidentam, Gorkšs uzsver, ka viņam noteikti vajadzētu virzīt iesāktās pārmaiņas uz priekšu. «Lepojos ar lietām, kuras uzsākām. Man gribētos redzēt kādu, kurš uzņemas atbildību un noved šos procesus līdz galam. Valdei būs ļoti liels pārbaudījumus, jo šobrīd tā ir lēmusi apstiprināt ģenerālsekretāru, kuram šobrīd pašam pret sevi būs jāvēršas, ar prasību paskaidrot viņa pagātnes rīcības. Šeit mēs nonākam situācijā, kad āzis ir iecelts par dārznieku.»

«Pietiekami lielais biedru skaits, kas mani atbalstījis, pierāda, ka [federācijā] ir biedri, kas vēlas pārmaiņas, kas vēlas pabeigt attīrīšanas procesu. Pēc ilgās stagnācijas tas ir nepieciešams un tikai tad to var izmantot kā tīru atspēriena platformu. Tad arī varēs koncentrēties uz lietām, kas pozitīvas.»

«Piemēram, iesāktā cīņa pret manipulāciju ar spēļu rezultātiem, vēsturē pirmais ministrijas piešķirtais finansējums futbola infrastruktūrai reģionos, lielie starptautiskie pasākumi, kurus esam rīkojuši. Ir ļoti daudz pozitīvu lietu, kas notiek futbolā, taču šis fons diemžēl rada mazliet rūgtu pēcgaršu, padarot to ne tik pozitīvu. Tāpēc man ir cerība, ka gan valde, gan tas, kurš stāsies manā vietā, ar pilnu atbildību pieies šim amatam,» BNN norāda Gorkšs.


Pievienot komentāru

 1. Jānis teica:

  Interesanti,ko Gorkša kungs negriezās kompetentās iestādēs par naudas izsaimniekošanu ?

 2. Andris teica:

  Gorkša vārdi- “Prezidenta amatā viens no galvenajiem uzdevumiem ir dibināt saikni ar valsti, pašvaldību un starptautiskām organizācijām.”
  Ko Gorkš ir izdarījis pusotru gadu laikā,no prezidenta galvenajiem uzdevumiem?

 3. Ivars teica:

  Kas ir pie siles,tas arī ” strebj ” .

Turcija sāk deportēt Rietumvalstu džihādistus

Turcija pirmdien, 11.novembrī, pavēstījusi, ka sākusi sūtīt ārvalstu radikālo musulmaņu kaujiniekus atpakaļ uz to izcelsmes valstīm ASV un Eiropā. Kopumā Turcijas ieslodzījuma vietās ir vairāk nekā tūkstotis grupējuma «Islāma valsts» kaujinieku.

Patentmaksai līdz novembrim reģistrēti 4 342 nodokļu maksātāji

Patentmaksas maksāšanai līdz šā gada 1.novembrim Valsts ieņēmumu dienestā bija reģistrēti 4 342 cilvēki, no tiem 1 450 ir samazinātās patentmaksas maksātāji.

Elektrības vidējā cena Latvijā pieaug par 6%

Pagājušajā nedēļā biržā Nord Pool elektroenerģijas cena Latvijā pieauga par 6% – līdz 48,64 eiro par megavatstundu, informē AS Latvenergo pārstāvji.

Budžeta komisija galīgajā lasījumā atbalsta nākamā gada budžeta aprises

Saeimas Budžeta un finanšu komisija pirmdien, 11.novembrī, noslēdza darbu pie nākamā gada budžeta, atbalstot tā virzību izskatīšanai galīgajā lasījumā parlamentā.

Tallinā strauji palielinās nevienlīdzība starp turīgajiem un trūcīgajiem pilsētniekiem

Tallinā plaisa starp turīgajiem, trūcīgajiem un dažādām etniskajām grupām aug visstraujāk no visām Eiropas galvaspilsētām, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Sešas personas tiesās par izspiešanu un draudiem ierakt upuri kapā

Saskaņā ar apsūdzību 2018.gada oktobrī visi seši apsūdzētie vienojās no kāda vīrieša iegūt naudu bez jebkāda pamata, piedraudot un pielietojot reālu vardarbību.

Izsludināts konkurss uz Latvijas gaisa satiksme neatkarīgā padomes locekļa amatu

Satiksmes ministrija izsludinājusi konkursu uz VAS Latvijas gaisa satiksme neatkarīgā padomes locekļa amata vietu, informē ministrijā.

IeM Informācijas centra vadītāja amatam otrajā kārtā virza četrus pretendentus

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieka atlases komisija nolēmusi uz konkursa otro kārtu izvirzīt četrus no desmit pretendentiem, kas bija pieteikušies atklātam konkursam.

Igaunijas iemaksas ES budžetā pieaugs par 120 miljoniem eiro

Igaunijas iemaksas Eiropas Savienības nākamajā budžetā augs no 200 miljoniem eiro līdz 320 miljoniem eiro. Kāpums gaidāms saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no bloka un Igaunijas tautsaimniecības izaugsmi.

Graustam Marijas ielā mainījies viens no īpašniekiem un tapis atjaunošanas projekts

Rīgā, Marijas ielā 6, esošajai ēkai mainījies viens no īpašniekiem, kā arī Rīgas domei beidzot iesniegts nama atjaunošanas projekts minimālā sastāvā, informē pašvaldībā.

Latvijā būvniecības produkcijas apjoms audzis par 5,9%

Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 11,7%, inženierbūvniecībā – par 2,1% un specializētajos būvdarbos – par 2,4%.

Krievijā sāk tirgot vilciena biļetes uz Krimu

Krievijā sākta biļešu iepriekšpārdošana pasažieru dzelzceļa pārvadājumiem uz anektēto Krimas pussalu Ukrainā. Brauciens maršrutā Sanktpēterburga-Sevastopole ilgs 43 stundas.

Šogad pieaudzis slepkavību un to mēģinājumu skaits

Šogad deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis slepkavību un to mēģinājumu skaits, turklāt lielākā daļa šo noziegumu notikuši iedzeršanas laikā.

Šodien Latvijā svin Lāčplēša dienu

Šodien Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena un Bermontiādes 100.gadadiena, godinot Brīvības cīņās un citos militāros konfliktos kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus.

Šogad valsts atbalsts atcelts 16 OIK elektrostacijām

Šī gada desmit mēnešos elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesības atceltas 16 elektrostacijām.

Igaunijā turpina sarukt eksports, kamēr imports aug

Igaunijas eksporta apjoms septembrī bijis par trim procentiem mazāks nekā 2018.gada septembrī, savukārt imports tādā pašā apmērā audzis. Lielākais importa pieaugums bijis valstī ievestai produkcijai no Latvijas, tā liecina Igaunijas oficiālā statistika.

Bezdarba līmenis Latvijā oktobra beigās saglabājās 5,7% līmenī

Latvijā šogad oktobra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš.

Aptauja: Trīs ceturtdaļas Baltijas iedzīvotāji satraukti par savām finansēm pensijām

Aptuveni 3/4 Baltijas iedzīvotāju ir satraukti par to, kāda būs viņu finansiālā situācijā, dodoties pensijā, tajā pašā laikā daudzi aizvien neko nedara, lai uzkrātu papildu līdzekļus savai pensijai.

Rumānijas prezidenta vēlēšanās būs jārīko otrā kārta

Rumānijā aizvadītas prezidenta vēlēšanas, kur lielāko vēlētāju atbalstu guvis pašreizējais valsts galva Klauss Johaniss, taču tas nav bijis pietiekami, lai viņš uzvarētu jau vēlēšanu pirmajā kārtā.

Mediķi aicina valdību atlikt valsts budžeta pieņemšanu, gatavojas streikam

Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Jauno ārstu asociācija un Latvijas Māsu asociācija aicina atlikt valsts budžeta pieņemšanu un turpināt sarunas par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes nozarei 2020.gadam un nākamajos gados.

LTV: Rīgas pašvaldības sociālās mājas celtniecībā, iespējams, izmantota apšaubāma viesstrādnieku piesaistes shēma

Rīgas pašvaldības sociālo māju un veselības centra celtniecībā Bolderājā, iespējams, izmantota apšaubāma viesstrādnieku piesaistīšanas shēma, ziņo LTV raidījums de facto.

Spānijas ārkārtas vēlēšanās uzvar sociālisti

Spānijā aizvadītajās ārkārtas parlamenta vēlēšanās uzvarējuši valdošie sociālisti, tomēr to deputātu vietu skaits sarucis, vēl vairāk attālinot valsti no iespējas vienoties par vairākuma valdības izveidi.

Burkovskis varētu kļūt par apvienotā TV3 ziņu dienesta vadītāju; iespējamo interešu konfliktu noliedz

Apvienoto TV3 ziņu dienestu piedāvāts vadīt pašreizējam LNT analītiskā raidījuma LNT Ziņu TOP 10 vadītājam Haraldam Burkovskim.

Šonedēļ turpinās silts novembris ar lietavām

Nedēļas sākumā gaisa temperatūra būs zemāka un dienas laikā nepārsniegs +5…+8 grādus, bet nokrišņi arī būs mazāk.

Latvijas Zaļā partija izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienības

Latvijas Zaļā partija ir izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienības, taču partijas biedriem šāds lēmums neesot pārsteigums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!