Eksperte: investēšana Grieķijā būtu spekulācija

Naudas ieguldīšana Grieķijā šobrīd būtu spekulācija, nevis investīcijas, jo iekšējais patēriņš valstī nepieaug, bet gan samazinās, kamēr piedāvājums saglabājas iepriekšējā līmenī, norāda igauņu eksperte, firmas Avaron vadošā partnere Kristela Kivinurma – Prijsalma.

Palīdzības pakete Grieķijai ir nekas cits, kā vēl viena neliela laika posma iegāde, jo fundamentāli jautājumi tik un tā nav atrisināti, ekspertes teikto citē ERR.ee.

Pēc viņas teiktā, ja investors jau ir ieguldījis naudu problemātiskā valstī, ir jāpievērš uzmanība tam, vai šīs valstis ir atkarīgas no iekšējā patēriņa vai eksporta. Es būtu piesardzīgāka, investējot sektoros, kas atkarīgi no iekšējā patēriņa, jo tas var samazināties, kad sarūk valsts investīcijas un darba vietu skaits, kā arī atalgojums valsts sektorā, uzsver speciāliste.

Tāpat investoram jāņem vērā, ka šādā gadījumā, kas līdzīgs Grieķijas situācijai, valdība var ieviest nesaprātīgi augstus nodokļus privātajam sektoram, kas savukārt samazina ienesīgumu citos sektoros.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas