Cietuma priekšniece: Ieslodzījumu vietu atjaunošana esošajā tempā prasīs 296 gadus

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure

Liepājas cietuma neuzcelšana nozīmētu vēl lielākus budžeta tēriņus, uzturot un renovējot novecojušās ieslodzījuma vietas, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pauž Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Viņa norāda, ka ieslodzījumu vietu atjaunošana līdzšinējā tempā prasītu 296 gadus. Savukārt Liepājas cietuma projekta vēl ilgāka «vilkšana garumā» tikai sadārdzinātu projekta izmaksas.

Intervijā Spure atzīmē, ka desmit gadu laikā ieslodzīto skaits samazinājies uz pusi. Ja agrāk tie bijuši vairāk nekā 7 000, tad tagad tie ir 3 500 ieslodzītie. Tas ļāvis cietumos atbrīvot vairāk vietas un saimnieciskāk aprūpēt ieslodzījuma vietas, kā arī aprīļa sākumā slēgt Brasas cietumu.

Tiesa, ne tikai ieslodzīto skaita samazinājums bijis par iemeslu Brasas cietuma slēgšanai. Turienes infrastruktūra nav izturējusi nekādu kritiku, norāda Spure.

Runājot par novecojušiem cietumiem, viņa min arī Daugavgrīvas cietumu, kas celts 19.gadsimtā. Tur neesot droši ne vien personālam, bet arī ieslodzītajiem, kas mitinās kamerās grupās pa 12 līdz 16 ieslodzītajiem. Liepājas cietuma būvniecība nozīmētu arī cilvēku izmitināšanai un nodarbināšanai nepiemērotu ieslodzījuma vietu slēgšanu.

Sarunā ar žurnālistiem Spure piebilst, ka 55% no ieslodzītajiem tiek turēti slēgta tipa ieslodzījuma vietās, kas nozīmē, ka tie ir paveikuši smagus noziegumus. Tāpat eksperte norāda, ka cietumi ir sabiedrības spogulis un to, vai persona kļūs par noziedznieku, var novērst jau mazotnē, ieklausoties viņos un mazinot pāri darījumus.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece arī min, ka 69% no ieslodzītajiem ārstējas pie psihiatra, taču dati liecina, ka jau 30% izveidojušies smadzeņu bojājumi no sintētisko medikamentu lietošanas. Šajā gadījumā ir grūti runāt par šo personu resocializāciju, atzīst Spure.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas