Eksperti: Vienotības vadītāja kandidātu debates ceļ politikas kvalitāti

Politologs Ivars Ījabs

Eksperti atzinīgi vērtē maijā sākto partijas Vienotība priekšsēdētāja kandidātu publisko debašu ciklu, norādot, ka tas veicina politikas caurskatāmību un kvalitāti.

Politologs Ivars Ījabs pirmās debates, kas norisinājās 10.maijā, komentē šādi: «Sākums ir cerīgs, jo redzama vēlme diskutēt par partijā nozīmīgiem jautājumiem, ņemot vērā arī gadiem neizrunātās lietas. Abi kandidāti ir līdzvērtīgi, turklāt katram ir savas stiprās puses. Andris Piebalgs runā kā premjera amata kandidāts, bet Edvards Smiltēns ir vairāk vērsts uz partijas iekšējiem aspektiem. Pašlaik ir pāragri minēt, kurš kļūs par partijas priekšsēdētāju, jo debates ir tikai sākušās un atbalsts ir samērīgs. Tomēr pašai Vienotībai publiskās debates ir svētīgs process, jo ir svarīgi izrunāt domstarpības un saglabāt vienotu perspektīvu.»

Savukārt sociologs, SKDS direktors Arnis Kaktiņš atzīmē: «Pozitīvi novērtēju redzēto un augstu vērtēju partijas publisko debašu ideju. Šādi procesi politiku padara caurspīdīgāku un saprotamāku. Turklāt, jo vairāk šādas diskusijas tiks rīkotas, jo vairāk tiks celta politikas kvalitāte – iesaistītie, kā šajā gadījumā abi kandidāti, ir spiesti gatavoties, iedziļināties un kāpināt savu kompetenci. Gūtās zināšanas pēcāk noderēs amata pienākumu pildīšanā abiem – arī tam, kas nebūs uzvarējis.»

«Šādas publiskas debates vērtēju atzinīgi, tomēr jāatzīst, ka veselības joma ir ļoti sarežģīta un līdz ar to grūti izvērtējama tik īsā laika sprīdī. Aplūkojot abu kandidātu sniegumu, var teikt, ka Smiltēns ar iedzīvotāju piemēriem sniedza labu tematikas vispārējo raksturojumu, savukārt Piebalgs demonstrēja padziļinātu izpēti un niansētāku problemātikas izpratni sistēmā kopumā. Lai gan neviens nedeva skaidru redzējumu, kur tiks iegūts trūkstošais finansējums, šis jautājums partijas priekšsēdētāja amata ieguvējam būs jāatrisina,» otrdien, 10.maijā debatēs aplūkoto veselības aprūpes tematiku analizē Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece Egija Širova.

Kā ziņots, Vienotība pirms 4. jūnijā gaidāmā ārkārtas kongresa rīko priekšsēdētāja kandidātu – Andra Piebalga un Edvarda Smiltēna – publiskas debates. Debates notiek piecu Latvijas reģionu pilsētās: 10.maijā Cēsīs, 16.maijā Rēzeknē, 18.maijā Liepājā, 25.maijā Jelgavā un 1.jūnijā Rīgā.

Ref: 102.000.102.12681

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas