bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 23.08.2019 | Vārda dienas: Ralfs, Valgudis, Vitālijs
LatviaLatvija

Eksperti: nozīmīgo cenu kāpumu dzīvokļiem Jūrmalā izraisījis neadekvāti zemais piedāvājums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vidējā dzīvokļu cena Jūrmalā pēdējā gada laikā pieaugusi par aptuveni 20%, liecina nekustamā īpašuma aģentūras Colliers International tirgus izpētes dati. Iemesls tādam cenu kāpumam ir pieprasījums pēc nekustamā īpašuma kūrortpilsētā, kas ievērojami pārsniedz piedāvājumu un pieprasījumu pēc dzīvokļiem Rīgas centrā un Vecrīgā.

Šā gada jūlijā Jūrmalā pārdošanā bija izlikti tikai 52 dzīvokļi jaunajos projektos, savukārt 140, lai arī gatavi, dažādu iemeslu dēļ pārdošanā izlikti netika. Jūrmalā pēdējo trīs gadu laikā tik pat kā netika būvēti jauni dzīvojamie projekti, bet dzīvokļus vairākos uzbūvētos namos saistībā ar juridiskiem jautājumiem, kas tiek risināti starp projektu finansētājiem un attīstītājiem, pārdošanā neizliek.

«Piedāvājuma deficīts Jūrmalas centrālās daļas krasta līnijā, visticamāk, tuvākā gada laikā saglabāsies ierobežoto zemes resursu un piedāvājumu dēļ,» prognozē Colliers International partneris Deniss Kairāns, «savukārt vēlāk piedāvājums varētu ievērojami pieaugt, jo neskatoties uz gatavo, bet nepārdoto dzīvokļu lielo skaitu, virkne attīstītāju tuvākajā nākotnē plāno Jūrmalā būvēt pircēju prasībām atbilstošas daudzdzīvokļu mājas.»

Interesi par nekustamo īpašumu Jūrmalā izrāda galvenokārt ārvalstu un lielākoties NVS pilsoņi, un tas daļēji skaidrojams ar grozījumiem likumdošanā, kas paredz iespēju pretendēt uz uzturēšanās atļauju, iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā . Tādējādi pārdoto īpašumu skaits laika posmā no 2010.gada otrā ceturkšņa arīdzan pieaudzis par 20 %.

Šobrīd Jūrmalas centrālajā daļā attīstības sākuma stadijā ir divi projekti, kuros no 37 dzīvokļiem jau rezervēti vai pārdoti 15. Ārpus pilsētas centrālās daļas līdzīgā attīstības stadijā ir vēl trīs projekti, kuros tiks iekārtoti 89 dzīvokļi, no kuriem rezervēta vai pārdota ir aptuveni trešā daļa.

Jauno projektu dzīvokļu cenu diapazons pilsētas centrālajā daļā 2011.gada jūnijā bija no 3 500 līdz 9 000 eiro par kvadrātmetru, savukārt ārpus centrālās daļas – no 1 350 līdz 2 900 eiro par kvadrātmetru.

Salīdzinot ar 2010.gadu, dažu dzīvokļu cenas krasta līnijā pieaugušas par 20 – 30% un viena kvadrātmetra cena Jūrmalas centrālajā daļā esošajos ekskluzīvajos projektos ar pilnu apdari, iebūvētu tehniku un mēbelēm ir no 4 500 līdz pat 9 000 eiro.

Lielākā daļa, t.i. 80 % darījumu, jaunos projektos notiek otrreizējā tirgū, tādēļ dzīvokļi tiek pārdoti jau ar pilnu apdari, iebūvētu tehniku un mēbelēm. Vislielākais pieprasījums ir pēc divu līdz trīs istabu dzīvokļiem ar kopējo platību no 110 līdz 150 m2. Lielāko uzmanību dzīvokļu pircēji pievērš mājokļa apkalpošanas un uzturēšanas izmaksām. Izvēles procesā priekšroka tiek dota pabeigtiem un nokomplektētiem dzīvokļiem, lai vēlāk nebūtu jātērē papildus līdzekļi un laiks administratīvo un celtniecības jautājumu risināšanai.

Vislielākais reģistrēto darījumu skaits fiksēts 2010.gada februārī un martā, un tas lielā mērā saistīts ar ārvalstu investoru straumi uz Latviju Jaungada svētkos. Novērojumi liecina, ka investori piemērota dzīvokļa meklējumos ierodas uz 2-3 dienām, taču Jaunais gads un pareizticīgo Ziemassvētki ir periods, ko var izmantot nekustamā īpašuma izvēlei. Uzturēšanās atļaujas pieteikuma nokārtošanai un dokumentu noformēšanai zemes grāmatā nepieciešami 2-3 mēneši. Ņemot vērā minēto, var prognozēt, ka šā gada rudens mēnešos atkal varētu pieaugt noslēgto nekustamā īpašuma darījumu skaits.


Pievienot komentāru

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.

PTAC soda Kesko Senukai Latvia ar 20 000 eiro par negodīgu komercpraksi

AS Kesko Senukai Latvia ir uzlikts tiesisks pienākums nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī soda nauda 20 000 eiro apmērā.

Izsludina metu konkursu Paralimpiskā sporta centra izbūves arhitektoniskajai vīzijai

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludinājusi starptautisku metu konkursu Latvijas Paralimpiskā Sporta Centra izbūves arhitektoniskā vīzija.

Latvijā zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā

Jūlijā sasniegts zemākais elektroenerģijas ražošanas apjoms pēdējā gada laikā – saražotas 357 655 megavatstundas elektroenerģijas, ar ko nosegts 64% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma.

PNB bankas maksātnespējas administratora amata kandidāts – Vigo Krastiņš

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ceturtdien, 22.augustā, iesniegusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

ASV grasās atcelt limitus migrantu bērnu aizturēšanai

Migrantu ģimenes, kuras šķērso Amerikas Savienoto Valstu robežu, varētu tikt aizturētas uz nenoteiktu laiku, paredz prezidenta Donalda Trampa administrācijas izziņotais likumprojekts.

Sākta garantēto atlīdzību izmaksa PNB Banka klientiem

Daļai klientu tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski.

Kaljulaida: Tuvāko 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas sekām

Nākamo 28 gadu laikā Igaunija atgūsies no padomju okupācijas atstātajām sekām uz ekonomisko attīstību, pauda Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida.

Valsts kontrole sākusi revīziju par atlīdzības jautājumiem Stradiņa slimnīcā

Valsts kontrole šomēnes sākusi revīziju par atlīdzības sistēmas jautājumiem Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.


-->