Ekspertīzi par Rīgas pils ugunsgrēka iemeslu pabeigs šomēnes

Ekspertīze, kas atklās Rīgas pils ugunsgrēka izcelšanās iemeslu un vietu, gaidāma jau šomēnes, apliecina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kalnmeiers intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam 1:1 gan neatklāja Lietuvas kolēģu secinājumus. Lietuviešu izpētes rezultāti un secinājumi no lietuviešu valodas ir pārtulkoti uz krievu valodu, un tagad tie vēl jālatvisko. Secinājumi tiks iekļauti Latvijas ekspertīzē, un Latvijas eksperti veidos vienotu atzinumu.

«Tas vairs nav mēneša jautājums, tas varētu būt februāris, kad ekspertīze tiks pabeigta, un tad kriminālprocess iegūs citu ātrumu un apgriezienus, jo būs dokumentāls pamatojums par ugunsgrēka izcelšanās iemeslu un vietu,» pavēstīja Kalnmeiers.

Lietuvas kolēģi izvēlēti, jo viņiem ir labāks tehniskais aprīkojums un arī pieredze.

Savukārt, runājot par Zolitūdes traģēdijas lietu, ģenerālprokurors pastāstīja, ka februāra vidū varēs sākt pirmos izpētes darbus traģēdijas vietā, jo daļa ēkas jau ir nostiprināta. Pilnā jaudā varēs strādāt optimistiskajā variantā martā, bet ekspertīžu secinājumi varētu būt ne ātrāk par septembri, oktobri.

«Tas ir diezgan ātrs termiņš.. Gada beigas, tas ir ļoti optimistisks scenārijs,» piebilda ģenerālprokurors.

Jau vēstīts, ka pērn 20.jūnijā Rīgas pilī, kur notika restaurācija, izcēlās ugunsgrēks.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis šonedēļ atzinis, ka izmeklēšana sarežģīto ekspertīžu dēļ ir ieilgusi. Viņš arī neprognozēja, kad varētu būt zināmi izmeklēšanas rezultāti.

Ministrs pavēstīja, ka policisti ir saņēmuši Lietuvas ekspertu vērtējumu par ugunsnelaimi, taču viņš neatklāja viņu secinājumus. Slēdzienam vajadzēja būt gatavam jau pērn decembrī.

102.000.102.6527

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. vai tiešām nedz Latvijā, nedz Lietuvā nav pilnīgi neviena lietuviešu – latviešu valodas tulka, ka jātulko no lietuviešu uz krievu valodu un tad no krievu uz latviešu???????

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas