bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 08.12.2019 | Vārda dienas: Gunārs, Gunis, Vladimirs

Eksperts: Dombrovskis sevi ir izsmēlis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Valdis Krastiņš

Premjers Valdis Dombrovskis (V) sevi ir izsmēlis, žurnālam Kapitāls norāda agrākais diplomāts un Latvijas vēstnieks vairākās Eiropas valstīs, Latvijas pārstāvis Baltijas jūras valstu padomē Valdis Krastiņš.

Viņš asi kritizē Latvijā pieņemtos lēmumus laikā kopš 2004.gada 1.maija, kad kļuvām par Eiropas Savienības dalībvalsti. Šajā laika posmā «izveidojās burbulis, notika tā plīšana, bija apšaubāmie darījumi ap Parex banku, arī [toreizējā finanšu ministra Ata] Slaktera un [toreizējā premjera Ivara] Godmaņa izdarības, kuras padziļināja krīzi».

«Tad nāca Valdis Dombrovskis. Šis izturētais, nenoliedzami godīgais cilvēks valsti pārņēma gluži neiedomājamā situācijā. Manī viņa rīcība toreiz un labu laiku pēc tam izraisīja cieņu un apbrīnu. Pamazām tomēr parādījās stīvuma un tuvredzīguma iezīmes. Pēc 10.Saeimas vēlēšanām un valdības veidošanas oktobrī Dombrovskis parādīja, ka diemžēl ir sevi izsmēlis,»uzskata Krastiņš. «Tiesa, arī šodien viņš vēl varētu uzstāties radio un TV ar programmatisku runu, visiem paskaidrojot grūtības, kuras jāuzņemas, un mērķus, kurus tad varam sasniegt. No viņa to gaida, un sekotāju netrūktu. Tomēr acīmredzot viņam nav, ko piedāvāt. Tā vietā tiek bezgalīgi runāts par konsolidāciju, banku stabilizāciju, stabilitāti vispār, mēs tiekam aicināti uz ticības aktu – uz ekonomikas uzlabošanos nākotnē.»

Kā uzskata Krastiņš, paradoksālā kārtā mēs esam nonākuši turpat, kur Aigara Kalvīša (TP) valdības laikā: valdošie domā, ka ieguvuši mandātu rīkoties, kā vēlas, neuzklausot sabiedrību, nediskutējot, nepārliecinot un nepierādot. Arī Saeima darbojas tāpat kā iepriekš – lēmumus pieņem koalīcijas padome, bet deputāti par šiem lēmumiem nobalso bez liekām debatēm. Opozīcijas priekšlikumi neeksistē tādēļ, ka tie nenāk no savējiem.

«Īsts Sūnu ciems!» politiskos notikumus Latvijā raksturo eksperts.

Kā uzsver Krastiņš, Rīgas centrā un citos rajonos parādās arvien vairāk tukšu namu. Redzētais apliecina pilsētas degradāciju – saimnieciskā dzīve apstājas, iedzīvotāju kļūst arvien mazāk.

Turklāt jau drīzumā gaidāma jauna iedzīvotāju izbraukšana, jo tiks atvērts Vācijas darba tirgus, bet vācu valodas kursi ir pārpildīti.

«Ko dara valdība, lai to novērstu? Praktiski neko. Tiek bezspēcīgi runāts par Eiropas darba tirgus atvērtību, notiek vaimanāšana par sociālā budžeta izsīkumu, par nespēju izmaksāt pensijas un pabalstus. Dabīgi! Ja cilvēki nevar uzturēt un tādēļ nevēlas bērnus vai arī aizbrauc no Latvijas, bet palikušie noveco, tad pelnītāju un nodokļu maksātāju skaits kļūst nepietiekams,» norāda bijušais diplomāts.

Šo dramatisko situāciju varētu mainīt skaidra, precīza krīzes pārvarēšanas un dzīves līmeņa paaugstināšanas programma valdības līmenī, taču tādas nav. Valdība svaidās, sola, nepilda solīto. Acīmredzot pār norisēm valstī kontrole ir zaudēta, jo aizdevēji nemitīgi top piesaukti kā galējā instance lēmumu pieņemšanā.


Pievienot komentāru

 1. rieksts teica:

  Nu nepiekrītu gan. Viņš vēl var rakt un rakt

 2. xyz teica:

  labāk lai dombrovskis, nekā kaut kas cits un radikāls

 3. zemgalis teica:

  kāda ir “pievienotā vērtībā” no šī pieredzes bagāta birokrāta?
  tiek uzskaitītas sekas, bet netiek norādīti risinājumi.

  jaunu programmu rakstīšānu un sludināšanu pie risinājumiem nepieskaitu.

  valsts pārvaldē un politikā atrodas personas, kuras cieš no Hubris-Nemesis kompleksa. savādāk nevar izskaidrot to, kāpēc pie izpildvaras raujas personas, kuras nespēj rīkoties un pienācīgi izpildīt savus pienākumus.

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!