Eksperts: ES kandidātvalsts statusu Ukrainai varētu piešķirt, neskatoties uz karu 

Ukrainai Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu varētu piešķirt, neskatoties uz to, ka valstī notiek karš. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio paudis Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks, vēsta lsm.

Viņš norādīja, ka ES kandidātvalsts statuss Ukrainai būtu gan politisks solis, lai sniegtu Ukrainai atbalstoša pleca sajūtu, gan arī tam būtu praktiska nozīme, kad sāksies Ukrainas atjaunošana.

Viņš pieļāva, ka šo jautājumu varētu pārrunāt iespējamā Vācijas, Francijas un Itālijas līderu brauciena laikā uz Kijivu.

Vaicāts, cik ilgā laikā Ukraina varētu kļūt par pilntiesīgu ES dalībvalsti, Rostoks atzīmēja, ka šis ir pārmaiņu laiks, «kad daudzas lietas karājas gaisā», bet tie varētu būt pieci vai desmit gadi, taču daudz kas atkarīgs no kara gaitas un iznākuma.

Saistībā ar iespējamo Vācijas, Francijas un Itālijas līderu vizīti Kijivā Rostoks pauda, ka cits sarunu temats varētu būt bruņojuma un finansiālais atbalsts Ukrainai. Viņš pieļāva, ka šo valstu priekšstats par iespējamo kara iznākumu varētu būt atšķirīgs, nekā tas ir Latvijai.

Lasiet arī: Ārpolitikas pētnieks: Ja Ukraina nesaņems nepieciešamo artilērijas un raķešu atbalstu, tā noasiņos

«Mēs gribam, lai Ukraina atgūst zaudētās teritorijas ar militāro līdzekļu palīdzību. Cits viedoklis ir, ka Ukrainai varētu nebūt spēka atgūt šīs teritorijas,» sacīja Rostoks.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas