Eksperts: Krievijai būtu jāsniedz informācija par Zapad-2017 Krievijas un NATO padomē

Krievijai vajadzētu NATO un Krievijas padomē informēt par gaidāmajām plašajām militārajām mācībām Zapad-2017 (Rietumi-2017) un citām mācībām, intervijā ziņu aģentūrai BNS norāda Krievijas Starptautisko lietu padomes ģenerāldirektors Andrejs Kortunovs.

«Es sliecos domāt, ka augstākā vadība vēlētos mazināt saspīlējumu starp Krieviju un Rietumiem, bet tā ir skeptiski noskaņota pret otras puses nodomiem,» teic Kortunovs, kurš šomēnes Tallinā piedalīsies Lennarta Meri konferencē.

Viņš norāda, ka daudz kas ir atkarīgs no Krievijas un Rietumu kopīgās spējas sniegt jaunu pamudinājumu Krievijas un NATO padomes darbībai. «Krievijai tajā ir jādalās ar NATO informācijā par Zapad-2017 un citām mācībām. Pašreizējā situācija ir izaicinājums ne tikai Maskavai, bet arī Briselei,» eksperts atbildēja uz BNS jautājumu, vai no Zapad-2017 būtu jāgaida caurskatāmas mācības, kuru mērķis ir aizsardzība, vai arī spēka demonstrācija.

«No vienas puses NATO ir ciešāk jākomunicē ar Krieviju, lai mazinātu nejaušas sadursmes, netīšas eskalācijas un tamlīdzīgus riskus. No otras puses NATO nevēlas atgriezties pie ierastas saziņas ar Krieviju,» klāsta Kortunovs.

Krievijas Starptautisko lietu padomes ģenerāldirektors atzina, ka ir sarežģīti atrast nepieciešamo līdzsvaru starp aizsardzību, savaldīšanu un dialogu.

Viņš atgādina, ka Krievijas līderi nav monolīti. «Spēlē Maskavā piedalās dažādas konkurējošas institucionālās intereses, personīgās ambīcijas un politiskie mērķi. Ārlietu ministrijai nevar būt tādas pašas prioritātes, kādas ir Aizsardzības ministrijai,» sarunā ar BNS norāda eksperts.

Krievijas Starptautisko lietu padome ir 2011.gadā dibināta bezpeļņas organizācija, kas nodarbojas ar ārpolitikas un starptautisko attiecību jautājumiem. Tās dibinātāju vidū ir Krievijas Ārlietu un Izglītības un zinātnes ministrija, Zinātņu akadēmija, Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienība, kā arī informācijas aģentūra Interfax.

Jau vēstīts, ka Igaunijas eksprezidenta Lennarta Meri (Lennart Meri) vārdā nosauktā ikgadējā konference, kurai šogad izvēlēta tēma Pirms saullēkta ir vistumšākais? Karš par uzticēšanos un kā to uzvarēt, Tallinā notiks 12.-14.maijā. Tajā tiks runāts par reālām krīzēm, ar kurām saskaras pasaule, un par šo krīžu sniegto iespēju meklējumiem.

Ref:224.000.103.1068

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas